WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Skromny pokoik dla Franciszka na ŚDM

Skromny pokoik dla Franciszka na ŚDM

25.07.2016, godz. 02:00
Skromny pokoik dla Franciszka
foto:

Brzegi (woj. małopolskie) to obok Krakowa najważniejszy punkt na mapie Światowych Dni Młodzieży. Organizatorzy szacują, że przyjedzie tu od 1,5 do prawie 2 mln pielgrzymów. Ich przyjęcie wymagało ogromnych przygotowań. W wybudowanym obok ronda ŚDM Domu Miłosierdzia przygotowano dla papieża Franciszka niewielki apartament.

Łóżko, szafa, biurko, stolik, krzesła. Tak skromne jest wyposażenie pokoju, w którym ma zatrzymać się papież Franciszek, zaproszony do zwiedzenia kopalni w Wieliczce. Mimo skromności umeblowania pokój nie kojarzy się z celą mnicha. Meble są proste, ale z pięknego lakierowanego orzecha amerykańskiego, siedziska rzeźbionych krzeseł wyścieła biały aksamit, a blat biurka biała skóra. W papieskim apartamencie umieszczono też drewniany krzyż wykonany przez wielickiego rzeźbiarza na wzór krzyży z kopalni. No i widok z szerokiego okna zapiera dech. Pokój w Domu Miłosierdzia w Brzegach pod Wieliczką nawiązuje wystrojem do ascetycznego apartamentu Jana Pawła II w Loreto.

Gmina, przygotowując się na czuwanie młodych z papieżem, które odbędzie się 30 lipca w Brzegach, a także na Mszę Posłania, którą następnego dnia ma tu odprawić papież, specjalnie zbudowała dom z tym przemyślanym w każdym calu, pachnącym nowością pokojem dla Franciszka.

Po wyjeździe papieża w Domu Miłosierdzia zamieszkają pensjonariusze. Papieski pokój nie zostanie zmieniony na muzeum, ale zgodnie z jego ideą posłuży chorym i potrzebującym.

Zobacz: Próbował zabić Jana Pawła II, teraz chce zostać księdzem!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: