WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Błąd przy zapłodnieniu in vitro w Policach. Śledztwo UMORZONE

Błąd przy zapłodnieniu in vitro w Policach. Śledztwo UMORZONE

06.09.2016, godz. 12:53
Nie chciała  in vitro i stał się cud
foto: Facebook

Śledztwo w sprawie błędu przy zapłodnieniu in vitro w Policach zostało umorzone - podało Radio Zet. Tym samym potwierdziły się przypuszczenia sprzed dwóch tygodni. Chodzi o sprawę sprzed dwóch lat, gdy jednej z pacjentek kliniki wszczepiono komórkę jajową innej kobiety. Pomyłka wyszła na jaw, gdy dziecko urodziło się z wieloma wadami genetycznymi.

Jeszcze niedawno były to tylko wstępne ustalenia dziennikarzy, dzisiaj wszystko się potwierdziło - śledztwo w sprawie błędu przy zapłodnieniu in vitro w klinice w Policach, do którego doszło dwa lata temu, zostało umorzone. Kilka tygodni temu do prokuratury trafiła opinia biegłego lekarza, na podstawie której nie można było nikomu postawić zarzutów. - W tej chwili nie mogę ujawnić żadnych szczegółów. Prokurator pracuje nad tą opinią i na jej podstawie będzie wyciągał wnioski - odpowiadała wówczas na pytania rzeczniczka szczecińskiej Prokuratury Okręgowej, Małgorzata Wojciechowicz.

Sprawa dotyczyła błędu pielęgniarki, która dwa lata temu wszczepiła pacjentce komórkę jajową innej kobiety, w wyniku czego dziecko urodziło się z licznymi wadami genetycznymi.

Zobacz: Morderstwo w Korszach: Poćwiartował zwłoki Adama i rozrzucił po piwinicy

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: