WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Sosnowiec. Lekarz anestezjolog ZMARŁ W PRACY. Pracował za dużo?

Sosnowiec. Lekarz anestezjolog ZMARŁ W PRACY. Pracował za dużo?

24.08.2016, godz. 16:02
doktor
foto: EAST NEWS

Tragiczne wieści z Sosnowca! W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 5 im. św. Barbary zmarł podczas pracy 57-letni lekarz anestezjolog. Był przepracowany?

Jak poinformował dziennikzachodni.pl, pracownicy szpitala zapewniają, że mężczyzna nie pracował w systemie nadgodzin. Jego czas pracy wynosił ponoć 7 godzin i 35 minut dziennie. Anestezjolog pełnił również dyżury, za które mógł odebrać dzień wolny. Mężczyzna był pracownikiem szpitala od 20. lat. Lekarz z niewiadomych przyczyn nagle zasłabł. Mimo reanimacji i przewiezienia na SOR, 57-latka nie udało się uratować. Sprawą zajęła się prokuratura w Sosnowcu.

To, co wydarzyło się w sosnowieckim szpitalu przywołuje na myśl przypadek lekarki-anestezjologa z Białogardu. Kobieta zmarła po czwartej dobie ciągłego dyżuru. Rzecznik spółki zarządzającej placówką bronił się argumentem, że anestezjolożka nie pracowała na etacie. - Prowadziła jednoosobową działalność gospodarczą. W związku z tym, że lekarka nie była naszym etatowym pracownikiem, to normy wynikające z Kodeksu pracy nie obowiązują - tłumaczył.

A co wydarzyło się w Sosnowcu? Miejmy nadzieję, że śledczy wkrótce to wyjaśnią.

Zobacz też: Policjant popełnił samobójstwo na placu zabaw

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: