WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Sosnowiec. Mężczyzna POSTRZELONY przez policję. 27-latek WYMACHIWAŁ nożem

Sosnowiec. Mężczyzna POSTRZELONY przez policję. 27-latek WYMACHIWAŁ nożem

31.10.2016, godz. 08:42
policja, radiowóz
foto: EAST NEWS

Policjanci postrzelili młodego mężczyznę w Sosnowcu, a wszystko dlatego, że 27-latek zachowywał się bardzo dziwnie. Uzbrojony w nóż wymachiwał nim i nie stosował się do zaleceń policji. Dlatego funkcjonariusze postanowili postrzelić mężczyznę, który nie stosował się do ich poleceń. 27-latek z postrzelonymi nogami trafił do szpitala.

Wszystko rozegrało się w niedzielne popołudnie w Sosnowcu, w okolicy ulic Szenwalda i Lenartowicza. Ktoś zauważył dziwnie zachowującego się mężczyznę, który wymachiwał nożem, dlatego zaalarmował policję. Przybyli na wskazane miejsce funkcjonariusze próbowali uspokoić 27-latka z nożem. Niestety, młody mężczyzna nic sobie nie robił z poleceń policjantów. -  Mundurowi wzywali 27-latka do zaprzestania i odrzucenia noża. Ten nie słuchał ich zaleceń i przesuwał się w ich stronę – powiedział w rozmowie z twojezaglebie.pl  podinspektor Mariusz Łabędzki z Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. Sytuacja wyglądała na tyle poważnie, że na miejsce wezwany został negocjatorzy policyjni, ale i oni nie potrafili wskórać, by 27-latek przestał machać nożem na wszystkie strony. 27-latek nie tylko nie słuchał policjantów, ale w pewnym momencie zaczął rzucać w stronę funkcjonariuszy kamieniami, uszkodził radiowozy.

W końcu funkcjonariusze zdecydowali się użyć broni: -  Z uwagi na brak reakcji na zalecenia policjantów, ci użyli broni gładkolufowej. Oddano w sumie kilkanaście strzałów – dodał Łabędzki. Później jednak w ruch poszła ostra amunicja, oddano kilkanaście strzałów w kierunku mężczyzny. Po tym została wezwana karetka, a 27-latek został zabrany do szpitala. Ma uraz nóg, ale jego zdrowi nie zagraża niebezpieczeństwo.

Zobacz: Hannibal zamieszka z Szatanem? Nowa cela Kajetana P.

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: