WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska PRZYTOCZNA: Piotr K. spalił Świętą Rodzinę

PRZYTOCZNA: Piotr K. spalił Świętą Rodzinę

09.01.2013, godz. 21:28
Spalił Świętą Rodzinę
foto:

Trzeba być bez czci i wiary, żeby podłożyć ogień pod noworoczną szopkę! A tak właśnie zrobił 17-latek z Przytocznej (woj. lubuskie). Cała Święta Rodzina spłonęła w kilka chwil. - Oby ten podpalacz trafił w ogień piekielny - mówili oburzeni ludzie.

Mieszkańcy kilkutysięcznej Przytocznej szykowali się na powitanie Nowego Roku, kiedy nagle w centrum miasteczka w niebo wystrzeliła kilkumetrowa łuna. Z przerażeniem spostrzegli, że płonie budowana przez nich z mozołem, ukochana przez dzieci noworoczna szopka. Przybyli na miejsce strażacy nie mieli szans, żeby uratować stajenkę. Zbudowana z drewna, wymoszczona sianem budowla spłonęła w ciągu kilku minut. A wraz z nią naturalnej wielkości postaci Jezusa, Maryi, Józefa i pastuszków. Kiedy okazało się, że szopkę ktoś podpalił, ludzie nie kryli oburzenia. - To się naprawdę w głowie nie mieści, żeby spalić miejsce tak bliskie każdemu katolikowi - denerwował się pan Władysław (72 l.).

Kryminalni z komendy w Międzyrzeczu dwoili się i troili, żeby dopaść sprawcę tego barbarzyńskiego czynu. Po kilku dniach zatrzymali Piotra K. (17 l.). Chłopak nawet nie potrafił wyjaśnić, dlaczego podniósł rękę na szopkę. - Odpowie za podpalenie i znieważenie uczuć religijnych. Grozi mu do pięciu lat więzienia - mówi Marcin Maludy z lubuskiej policji.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: