WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Śmierć Ewy Tylman. Kiedy ruszy proces Adama Z.?

Śmierć Ewy Tylman. Kiedy ruszy proces Adama Z.?

05.11.2016, godz. 09:55
Tak zginęła Ewa Tylman
Tak zginęła Ewa Tylman foto: Super Express

Sprawa Ewy Tylman. W rozmowie z Radiem Merkury, adwokat rodziny tragicznie zmarłej 26-latki ocenił, że proces w sprawie Adama Z. może potrwać nawet dwa lata. Mimo że proces będzie miał charakter poszlakowy, mecenas sądzi, że skazanie kolegi Ewy Tylman jest bardzo możliwe. - Brakuje głównego dowodu, ale to nie znaczy że nie ma innych - powiedział mecenas Mariusz Paplaczyk.

Sprawa Ewy Tylman. Najnowsze, nieoficjalne ustalenia biegłych, którzy przeprowadzili sekcję zwłok Ewy Tylman, nie przyniosły jednoznacznych wyników, co do przyczyn zgonu 26-latki. Ustalenia tego uniemożliwiał znaczny rozkład ciała. Wciąż nie wiemy, co dokładnie wydarzyło się feralnej nocy z 22 na 23 listopada 2015 roku. Jedyna osoba, która to wie, czyli Adam Z. nie zdecydował się składać zeznań. Przypomnijmy, że od 4 grudnia kolega Ewy Tylman przebywa w poznańskim areszcie. Co trzy miesiące sąd przedłuża męźczyźnie pobyt za kratami o kolejne 3 miesiące. Prokuratura postawiła Adamowi Z. zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Grozi za to nawet dożywocie.

Ale w sprawie śmierci Ewy Tylman wciąż brakuje głównego dowodu, dlatego też proces będzie miał charakter poszlakowy. Adwokat rodziny 26-latki przyznał, że sprawa przed sądem może potrwać nawet dwa lata. - Mimo to, skazanie Adama Z. jest bardzo prawdopodobne - powiedział mecenas w rozmowie z Radiem Merkury. - Wiemy, że to nie było przypadkowe utonięcie albo samobójstwo. Są na to dowody- głównie monitoring i zeznania świadków - dodał prawnik. Śledczy mają nadzieję, że proces ruszy pod koniec listopada.

Ewa Tylman zaginęła w nocy z 22 na 23 listopada. Jej zwłoki udało się odnaleźć 25 lipca w Warcie na wysokości miescowości Czerwonak. Pogrzeb Ewy Tylman odbył się w sierpniu, w Koninie.

Zobacz: Zaskakujące SŁOWA adwokata Adama Z. Co powiedział?

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: