WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Adama Z. w więzieniu spotka wszystko, co najgorsze? Szokujące słowa brata Ewy Tylman

Adama Z. w więzieniu spotka wszystko, co najgorsze? Szokujące słowa brata Ewy Tylman

15.11.2016, godz. 10:22
Adam Z., kolega Ewy Tylman
foto: Super Express

Sprawa Ewy Tylman. 14 listopada prokuratorzy, którzy prowadzą śledztwo w sprawie śmierci Ewy Tylman, poinformowali o szczegółach aktu oskarżenia, który postawiono Adamowi Z. Śledczy nie mają wątpliwości - to kolega Ewy Tylman zepchnął ją do Warty. Wciąż jednak nie wiemy, co dokładnie spowodowało śmierć 26-letniej kobiety. Do wczorajszej konferencji prasowej prokuratury odniósł się natomiast Piotr Tylman.

Sprawa Ewy Tylman. Po blisko rocznym śledztwie, prokuratura z Poznania przedstawiła akt oskarżenia Adamowi Z. Kolega Ewy Tylman został postawiony zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym, co oznacza, że grozi mu kara nie niższa nic 8 lat więzienia. - Zabezpieczyliśmy godziny monitoringu z różnych kamer, przesłuchaliśmy wielu świadków, przeprowadzaliśmy kilkanaście eksperymentów procesowych, powołaliśmy wielu biegłych - powiedziała rzeczniczka prokuratury w Poznaniu Magdalena Mazur-Prus. Na podstawie zabezpieczonych nagrań, śledczy postawili następującą tezę: Adam Z. po szarpaninie nad Wartą zepchnął ze skarpy 26-latkę, a potem wrzucił ją do wody. W chwili zdarzenia Ewa Tylman była nieprzytomna.

Do wczorajszej konferencji prasowej odniósł się Piotr Tylman, który skomentował ustalenia prokuratury. Jego zdaniem Adam Z. celowo podrzucił dowód, aby zmylić tropy.

Sprawdź: Rozmowa Adama Z. tuż po zaginięcu Ewy Tylman: Boję się, że jej coś zrobiłem

- Typowe zmylenie tropu. Po tym co zrobił było to w jego interesie gdyż szybko zdał sobie sprawę z tego, że dopiero teraz zaczyna się jego walka o przetrwanie i odsunięcie podejrzeń. Patrząc na to z boku był to błąd z jego strony gdyż właśnie na trasie jego przejścia znaleziono ten dowód. Nie ma w tym wielkiej filozofii, jest tylko jego bezmyślność i tchórzostwo. Mam nadzieję, że po wyroku spotka go w sztumie wszystko co najgorsze - napisał Piotr Tylman na Facebooku.

Zwłoki Ewy Tylman zostały wyłowione z Warty na wysokości miejscowości Czerwonak 25 lipca. Ze względu na znaczny rozkład ciała, biegłym nie udało się ustalić, co było bezpośrednią przyczyną zgonu 26-latki. Pogrzeb Ewy Tylman odbył się w sierpniu w Koninie.

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: