WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Sprawa Ewy Tylman. Adam Z. zostanie w areszcie?

Sprawa Ewy Tylman. Adam Z. zostanie w areszcie?

18.08.2016, godz. 10:19
Tak zginęła Ewa Tylman
Tak zginęła Ewa Tylman foto: Super Express

Sprawa Ewy Tylman. Poznańska prokuratura będzie wnioskować o przedłużenie aresztu dla Adama Z. - ustalił Głos Wielkopolski. Śledczy chcą, by podejrzany spędził w areszcie kolejne trzy miesiące. Decyzja w tej sprawie ma zapaść 22 sierpnia.

Sprawa Ewy Tylman. Adam Z., który w feralną noc z 22 na 23 listopada bawił się z Ewą Tylman w pubie Mixtura, a później spacerował z 26-latką nad Wartą, od grudnia 2015 roku przebywa w areszcie. Mężczyzna trafił tam po tym, gdy został mu postawiony zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym. Grozi mu za to dożywotnie więzienie. Co istotne, Adam Z. nie przyznaje się do winy.

Poszukiwania zaginionej dziewczyny trwały przez blisko 9 miesięcy. W akcję zaangażowani byli policjanci z Poznania, Grupa Specjalna Płetownurków RP oraz biuro Krzysztofa Rutkowskiegop. 25 lipca na wysokości miejscowości Czerwonak jeden z przechodniów zauważył ciało w Warcie. Po badaniach DNA okazało się, że to zaginiona w listopadzie Ewa Tylman. Jej pogrzeb odbył się 6 sierpnia w Koninie.

22 sierpnia sąd w Poznaniu podejmie decyzje dotyczącą Adama Z. Prokuratura chce, by Adam Z. spędził kolejny trzy miesiące w areszcie. - Liczba czynności procesowych, które możemy wykonywać dzięki odnalezieniu ciała Ewy Tylman oraz fakt, że pozostając na wolności Adam Z. mógłby utrudniać postępowanie miały wpływ na to, że prokuratur prowadzący śledztwo chciałby przedłużenia aresztu - powiedziała Głosowi Wielkopolski Magdalena Mazur-Prus, rzeczniczka poznańskiej prokuratury.

Źródło: TVN24/x-news
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: