WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Sprawa Ewy Tylman. Adam Z. do konca życia bedzie w więzieniu? Co mu grozi?

Sprawa Ewy Tylman. Adam Z. do konca życia bedzie w więzieniu? Co mu grozi?

18.11.2016, godz. 11:42
ŚLEDCZY NIE MAJĄ WĄTPLIWOŚĆI, KOLEGA ZABIŁ EWĘ.
foto: Super Express

Sprawa Ewy Tylman. Prawdopodobnie w styczniu w 2017 roku rozpocznie się proces Adama Z., który został oskarżony o zabójstwo Ewy Tylman. Mężczyźnie grozi nie mniej niż 8 lat więzienia. Tymczasem poznaliśmy skład sędziowski, który wyda wyrok w sprawie Ewy Tylman. Poinformowała o tym "Gazeta Wyborcza".

Sprawa Ewy Tylman. Adam Z., kolega 26-latki, od 4 grudnia przebywał w areszcie w charakterze podejrzanego. Mężczyzna odmawiał składania zeznań zasłaniając się niepamiecią, ale sąd na wniosek prokuratury co trzy miesiące przedłużał dla niego areszt. 14 listopada śledczy przedstawili akt oskarżenia wobec kolegi Ewy Tylman: mężczyzna został oskarżony o zabójstwo Ewy Tylman z zamiarem ewentulanym. Według ustaleń prokuratury, feralnej nocy, z 22 na 23 listopada, para znajomych po wyjściu z pubu Mixtura miała iść w kierunku mostu św. Rocha. Tam Adam Z. i Ewa Tylman mieli się pokłócić. W pewnym momencie mężczyna miał zepchnąć kobietę ze skarpy, a potem nieprzytomną zaciągnąć do Warty. Według kodeksu karnego, za zabójstwo z zamiarem ewentualnym grozi kara nie niższa niż 8 lat więzienia, 25 lat bądź dożywocie. Co istotne, Adam Z. nie przyznaje się do winy.

Czytaj: Śmierć Ewy Tylman. Kiedy ruszy proces Adama Z.?

PROCES ADAMA Z. - SZCZEGÓŁY ROZPRAWY

Proces w sprawie zabójstwa Ewy Tylman rozpocznie się najprawdopodobniej w styczniu w 2017 roku. Jak informuje "Gazeta Wyborcza" w sprawie 26-latki będzie orzekał pięcioosobowy skład: dwóch sędziów, Magdalena Grzybek i Karolina Siwierska oraz trzech ławników. Jak opisuje dziennik, sędziowie mają wieletnie doświadczenie, zaś w środowisku mają opinię przenikliwych i bardzo dokładnych. Prowadziły one sprawy dotyczące brutalnych morderstw i pobić, i wydawały bardzo surowe wyroki.

Adama Z. będzie bronił mecenas Ireneusz Adamczak. W programie "Superwizjer" (wyemitowanym 12.06.2016) prawnik stwierdził, że zarzut, który usłyszał Adam Z. jest zarzutem na wyrost. Adwokat nie chciał komentować zeznań Adama Z., które wcześniej złożył oskarżony. - Nie wiemy, co tam się stało. Do dzisiaj tego nie wiemy - powiedział Ireneusz Adamczak.

Rodzinę Ewy Tylman będzie reprezentował adwokat Mariusz Paplaczyk. Na początku listopada pełnomocnik rodziny 26-latki wystąpił z wnioskiem do prokuratury, aby sprawą zajął się Instytut Ekspertyz Sądowych w Krakowie im. Jana Sehna. Ma to związek z tym, że najnowsze wyniki prac biegłych nie przybliżyły nas do poznania prawdy w tej sprawie. Ze względu na rozkład ciała nie udało się ustalić, co dokładnie spowodowało zgon Ewy Tylman.

Ewa Tylman zaginęła w nocy z 22 na 23 listopada w okolicy mostu św. Rocha w Poznaniu. Jej ciało zostało odnalezione 25 lipca w Warcie, w wysokości miejscowości Czerwonak, około 12 kilometrów od Poznania. Pogrzeb 26-latki odbył się w sierpniu w jej rodzinnym Koninie.

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: