WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Stan wojenny u Jaruzelskich: Barbara grozi generałowi rozwodem. Wszystko przez zdradę Jaruzelskiego!

Stan wojenny u Jaruzelskich: Barbara grozi generałowi rozwodem. Wszystko przez zdradę Jaruzelskiego!

06.02.2014, godz. 14:53
Barbara i Wojciech Jaruzelscy rozwodzą się? [ARCHIWALNE ZDJĘCIA]
Barbara i Wojciech Jaruzelscy rozwodzą się? [ARCHIWALNE ZDJĘCIA] foto: EAST NEWS

Wojciech Jaruzelski urodził się 6 lipca 1923 roku w Kurowie. Zrobił karierę jako dowódca i polityk wojskowy. Był jednym z najbardziej wpływowych działaczy komunistycznych. W 1989 r. został prezydentem PRL. W 1960 roku ożenił się i uznawany był za przykładnego męża. Teraz jednak wszystko się zmieniło...

 

Wojciech Jaruzelski w latach 1960- 1965 sprawował funkcję szefa głównego Zarządu Politycznego WP, następnie był szefem Sztabu Generalnego WP (1965–1968), ministrem obrony narodowej (1968–1983), przewodniczącym Komitetu Obrony Kraju – Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych, Naczelnym Dowódcą Sił Zbrojnych na wypadek wojny oraz współtwórcą Patriotycznego Ruchu Odrodzenia Narodowego (Wikipedia).

Jaruzelski jest również odpowiedzialny za wprowadzenie w latach 1981-1983 stanu wojennego. „Obywatelki i obywatele Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej! Zwracam się dziś do Was jako żołnierz i jako szef rządu polskiego. Zwracam się do Was w sprawach wagi najwyższej. Ojczyzna nasza znalazła się nad przepaścią.” Takimi słowami zaczął swoje specjalne przemówienie, w którym informował o wprowadzeniu stanu wojennego.

Rozwód Jaruzelskich

Wojciech i Barbara są małżeństwem od 1960 roku. Wszystko może się jednak zmienić...

Wczoraj przemówiła żona generała. I wygląda na to, że tym razem to ona zamierza wprowadzić stan wojenny- w domu Jaruzelskiego. -Nie chcę być już z mężem. Już nie kocham swojego męża, bo wroga się nie kocha! - powiedziała Pani Barbara Jaruzelska w wywiadzie dla Super Expressu.

Zobacz też: Barbara Jaruzelska: "Chcę się rozwieść z generałem"!

Jaruzelscy uchodzili za wzorową parę, a pani Barbara z poświęceniem zajmowała się mężem przez ostatnie lata, kiedy bardzo pogorszył się stan jego zdrowia. Sama przyznaje, że to pierwszy tak poważny kryzys w ich małżeństwie. - Jesteśmy 53 lata po ślubie! Nigdy nie było między nami czegoś takiego jak dziś - zwierza się nam Barbara Jaruzelska.

Czytaj również: Wojciech Jaruzelski poderwał żonę "na Chopina". Historia miłości generała i Barbary Jaskólskiej

Źródło: Konrad Reluga
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: