WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Statek aborcyjny na stałe u wybrzeża Polski? Odpowiedź na zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej

Statek aborcyjny na stałe u wybrzeża Polski? Odpowiedź na zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej

29.09.2016, godz. 14:15
Statek aborcyjny
Statek aborcyjny foto: facebook.com/womenonwaves

Statek aborcyjny miałby na stałe zagościć u wybrzeży Polski. Takie rozwiązanie, które miałoby być odpowiedzią na zaostrzenie prawa aborcyjnego w naszym kraju i rozważa w rozmowie z "Newsweekiem" założycielka organizacji Women on Waves, dr Rebecca Gomperts. - Projekt ustawy w oczywisty sposób stanowi poważne pogwałcenie praw polskich kobiet - mówi Holenderka.

W ostatnich tygodnia w Sejmie trwa debata nad zaostrzeniem prawa aborcyjnego. Wielu obywatelom nie podoba się ten pomysł. W całej Polsce organizowane są protesty. Okazuje się, ze tym tematem żyją nie tylko Polacy. Aktywiści na całym świecie potępiają pomysł naszego rządu. Wśród nich jest dr Rebecca Gomperts, założycielka holenderskiej organizacji Kobiety na Falach (Women on Waves). Do tej organizacji należy statek „Langenort”, czyli pływająca klinika aborcyjna. Kilka lat temu już zawitał do wybrzeży naszego kraju. Wówczas spotkał się z krytyką, ale mimo to podczas rejsu doszło do przypadków farmakologicznego usuwania ciąży. Grupa kobiet po wypłynięciu na wody międzynarodowe Polki otrzymała zakazane u nas pigułki wczesnoporonne. Teraz dr Rebecca Gomperts zapowiedziała, ze nie wyklucza, że statek aborcyjny ponownie i to na stałe zacumuje u wybrzeży naszego kraju. - Jeśli ustawa antyaborcyjna zostanie zaostrzona, rozważymy nie tylko rejs do Polski, ale stałą obecność pływającej kliniki aborcyjnej u waszych wybrzeży - mówiła w rozmowie z "Newsweekiem". - Już teraz prawo Polek w tym zakresie jest dużo ostrzejsze niż w innych krajach europejskich (...) Nawet obecne prawo zostało potępione przez Europejski Trybunał Praw Człowieka jako zbyt drakońskie - dodała.

Zobacz: Tragiczny finał wagarów. 15-latek zginął, 17-latek wrócił do szkoły [ZDJĘCIA]

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: