WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska SUPER AGRO. Nowoczesne rolnictwo na wystawie w Bednarach

SUPER AGRO. Nowoczesne rolnictwo na wystawie w Bednarach

22.09.2016, godz. 14:00
Super Agro 22 09
foto: Materiały prasowe

AGRO SHOW to największa w Europie międzynarodowa plenerowa wystawa rolnicza, organizowana w tym roku już po raz osiemnasty przez Polską Izbę Gospodarczą Maszyn i Urządzeń Rolniczych. W dniach 23–26 września w Bednarach koło Poznania zostaną zaprezentowane najnowsze i najnowocześniejsze maszyny i urządzenia rolnicze polskich oraz zagranicznych marek.

Przy okazji zwiedzający wystawę rolnicy będą mogli zapoznać się z kompletną ofertą środków produkcji i usług dla rolnictwa i spotkać się z przedstawicielami wszystkich liczących się instytucji oraz agencji związanych z branżą rolniczą.

Maszyny rolnicze w akcji

Wystawa w Bednarach to prawdziwe show. Producenci maszyn rolniczych, jak co roku, postarają się zaskoczyć fanów nowinek technicznych i technologicznych i w efektowny sposób pokazać, na co stać ich maszyny. Można tu będzie obejrzeć maszyny i urządzenia nie tylko na standardowych stoiskach (150 tys. mkw. powierzchni wystawienniczej!), ale przekonać się, jak sprawdzają się one podczas pracy w polu. Na ogromnej powierzchni lotniska Bednary zostaną zorganizowane profesjonalne pokazy możliwości tego sprzętu. Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych jako pierwsza w Polsce zaczęła prezentować maszyny w akcji na wolnym powietrzu i bardzo szybko pokazy te stały się najbardziej widowiskowym elementem wystawy. Zaprezentowane zostaną m.in. opryskiwacze, ładowacze czołowe i ładowarki oraz agregaty uprawowo-siewne. Każdy z zainteresowanych rolników będzie mógł indywidualnie dopytać o szczegóły maszyny, zobaczyć ją z bliska, obejrzeć rozwiązania techniczne, zobaczyć jak działa.

Szansa na wiedzę

Na AGRO SHOW można będzie także poszerzyć swoją fachową wiedzę, zapoznać się z różnymi metodami uprawy i hodowli, poznać zasady bezpieczeństwa w rolnictwie, podyskutować z doświadczonymi agrotechnikami i pasjonatami rolnictwa. Odbędą się tu finały konkursów „Mechanik na Medal" i „Młody Mechanik na Medal". Tego samego dnia,
23 września zostanie podsumowany XIV Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne objęty honorowym patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. Ekspozycja innowacyjnych maszyn i technologii z pewnością wzbudzi zainteresowanie zwiedzających i zachęci do dyskusji. Okazją do tego będzie druga z cyklu „Agro Debata", przygotowana razem z redakcją rolną TVP 1. Tegoroczna debata odbędzie się 24 września i dotyczyć będzie optymalizacji produkcji w rolnictwie – uczestnicy wydarzenia dowiedzą się m.in., jak zmniejszać koszty i optymalizować produkcję. Tego samego dnia bezpośrednio po debacie pracownicy Przemysłowego Instytutu Maszyn Rolniczych z Poznania powiedzą o optymalizacji kosztów w prowadzeniu gospodarstwa. Natomiast 25 września odbędzie się seminarium „Nowoczesne Rolnictwo – wyzwania i rozwiązania", organizowane wspólnie przez pomysłodawców AGRO SHOW i przedstawicieli firmy SSAB, poświęcone głównie kwestiom zwiększenia bezpieczeństwa w rolnictwie.

Patronat honorowy nad tegorocznym AGRO SHOW objął minister rolnictwa i rozwoju wsi pan Krzysztof Jurgiel, patronem medialnym będzie TVP 1.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: