WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska SUPER TEMAT. Resort sprawiedliwości szykuje zmiany w przepisach o obronie koniecznej

SUPER TEMAT. Resort sprawiedliwości szykuje zmiany w przepisach o obronie koniecznej

12.05.2017, godz. 21:14
pobicie, przemoc
foto: EAST NEWS

Minister srpawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro zapowiedział, że resort sprawiedliwości będzie pracował nad zmianami przepisów dotyczących obrony koniecznej. W 2015 roku głośna była sprawa z Pisza. To tam mężczyzna śmiertelnie ugodził nożem napastnika myśląc, że ten ma w kieszeni niebezpieczne narzędzie. Sprawie obrony koniecznej poświęcony został odcinek programu SUPER TEMAT tworzonego przez dziennikarzy NOWA TV i Super Expressu.

Obrona konieczna to temat ważny i często poruszany. Zajęto się nim również w programie SUPER TEMAT, tworzonym wspólnie przez dziennikarzy telewizji NOWA TV i Super Expressu. Minister Zbigniew Ziobro niedawno zapowiedział zmiany w przepisach dotyczących obrony koniecznej. Historii takich jak ta z Pisza jest wiele. W październiku 2015 w Piszu, Łukasz P. śmiertelnie ranił wtedy nożem Marka T. Mężczyzna był przekonany, że jego ofiara sięga po niebezpieczne narzędzie do kieszeni. Twierdzi, że kierował nim strach i chciał się jedynie bronić. Okazało się, że Marek T. znajdował się pod wpływem narkotyków.

O granicy obrony koniecznej w programie SUPER TEMAT na antenie NOWA TV rozmawiali Jan Złotorowicz, dziennikarz „Super Expressu”, dr Mariusz Sokołowski z Uniwersytetu Warszawskiego oraz adwokat dr Kazimierz Pawelec.

Super temat - program NOWA TV i Super Expressu. Nasi dziennikarze mogą zająć się również i Twoim przypadkiem, Twoją sprawą. Pisz do nas na adres e-mail: internet@se.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: