WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska SUPER TEMAT. Urzędnicy chcą mi zabrać dzieci, bo poprosiłem o pralkę! Dramat pana Janusza z Nowej Huty

SUPER TEMAT. Urzędnicy chcą mi zabrać dzieci, bo poprosiłem o pralkę! Dramat pana Janusza z Nowej Huty

28.06.2017, godz. 02:00
Urzędnicy chcą mi zabrać dzieci, bo poprosiłem o lodówkę
Pan Janusz z rodziną foto: Andrzej Woźniak/Super Express

Kolejny dowód na urzędniczą znieczulicę! Rodzina państwa Krawczyków z Nowej Huty (woj. lubelskie) zwróciła się do opieki społecznej o wsparcie przy zakupie nowej pralki. Dostali całe 600 złotych pomocy, ale razem z nią zaczęły się kłopoty. Zwalili się im na głowę urzędnicy, którzy wykryli skandaliczne - w ich mniemaniu - zaniechania. Za takie uznali choćby to, że pan Janusz (47 l.) nie dogaduje się z synem Bartkiem (13 l.). Urzędnicy wnieśli o ograniczenie praw rodzicielskich, a sprawa w sądzie może skończyć się zabraniem dzieci! OGLĄDAJCIE SUPER TEMAT JUŻ DZIŚ O GODZINIE 18.55 W NOWA TV.

Państwo Anna (34 l.) i Janusz to normalna, skromna polska rodzina. Pan Janusz pracuje w hucie szkła, dzięki czemu utrzymuje żonę i trójkę dzieci - oprócz Bartka mają jeszcze Seweryna (7 l.) i Asię (5 l.) - na jako takim poziomie.

Problemy zaczęły się zaraz po urodzeniu Seweryna. Małżeństwo chciało sprawić sobie nową pralkę, ale był to dla nich poważny wydatek. Liczyli, że pomoc okaże im opieka społeczna. Dlatego pan Janusz wybrał się do Gminnego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Krzywdzie (woj. lubelskie).

Rozumiemy, że urzędnicy muszą przestrzegać prawa. Tak samo, jak oczywiste jest, że rodziny, które ubiegają się o pomoc państwa, powinny być sprawdzane. Ale to, co dzieje się w przypadku państwa Krawczyków, przekracza nasze pojęcie!

- Przychodzili tu na kontrole, robili wywiady. Wierzyliśmy, że nam pomogą. A zamiast tego wysłali wniosek do sądu rodzinnego, by ograniczyć nam prawa rodzicielskie - opowiadają państwo Anna i Janusz.

Co więcej, powód jest przedziwny! - Stwierdzili, że nie dogaduję się z Bartkiem - denerwuje się pan Janusz. - To jakieś bzdury! - mówi nam chłopak.

Teraz losy tej rodziny rozstrzygną się w sądzie. Rozprawa ma odbyć się w sierpniu, będziemy się jej przyglądać.

Wcześniej jednak chcieliśmy dowiedzieć się, co na temat całej sprawy mają do powiedzenia urzędnicy z Krzywdy. Może jest jakiś dobry powód, żeby wysyłać do tej rodziny kuratora albo pozbawiać rodziców ich dzieci. Jeśli jednak taki istnieje - w co możemy powątpiewać! - nikt go nam nie ujawnił. Na nasze pytania o działania w sprawie Krawczyków urzędnicy nie chcieli odpowiadać, zasłaniając się tajemnicą.

Czytaj: SUPER TEMAT: Dramatyczny apel niepełnosprawnego małżeństwa: Dajcie nam żyć! Nie zamykajcie nas w przytułku

Początek programu w NOWEJ TV o godz. 18.55. Super temat - program NOWA TV i Super Expressu. Nasi dziennikarze mogą zająć się również i Twoim przypadkiem, Twoją sprawą. Pisz do nas na adres e-mail: internet@se.pl

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: