WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska SUPER TEMAT: Dramat pani Marty: Komornik zajął mi pieniądze z 500 plus

SUPER TEMAT: Dramat pani Marty: Komornik zajął mi pieniądze z 500 plus

12.05.2017, godz. 13:26
Nie mam na jedzenie dla dzieci bo komornik zabrał mi 500+
Marta Mikołajczyk-Tur foto: Paweł Kicowski/Super Express

Konflikt między komornikami i dłużnikami trwa od dawna. Komornicy często są zmuszeni odebrać dłużnikom ostatnie środki do życia - niestety, prawo w Polsce bywa bezlitosne. Tym tematem zajęli się dziennikarze Super Expressu i telewizji NOWA w programie "Po TWOJEJ STRONIE. Super temat".

Przykłady ludzi skonfliktowanych z komornikami można mnożyć. Choćby pani Marta Mikołaczyk-Tur (32 l.) z Olsztyna. Razem z mężem wychowują czworo dzieci: Nikodema (9 mies.), Amelię (5 l.), Maćka (9 l.) i Patrycję (13 l.). Dostają na nie 2 tysiące złotych z rządowego programu 500 plus.

Kiedy pewnego dnia pani Marta poszła na zakupy, okazało się, że komornik zablokował jej konto. - Nie miałam za co kupić jedzenia! - opowiada.

Dług powstał, bo przez pewien czas rodzina zalegała z czynszem za mieszkanie. Tylko, że pieniądze z 500 plus to świętość i komornicy nie mają prawa ich zabierać. W teorii, bo w praktyce nie mają obowiązku sprawdzać, skąd są pieniądze na koncie bankowym.

Po naszej interwencji komornik obiecał, że jeśli dostanie pismo potwierdzające, iż pieniądze pochodziły z 500 plus, odda je.

Zobacz: Koszalin: podejrzana koperta z wąglikiem w sądzie?! 11 osób w szpitalu

Pamiętaj, że zawsze możesz do nas napisać. Nasi dziennikarze mogą zająć się również i Twoim przypadkiem, Twoją sprawą. Pisz do nas na adres e-mail: internet@se.pl

Zobacz "SUPER TEMAT", program tworzony wspólnie przez dziennikarzy Super Expressu i NOWA TV. Poznaj historię Pani Marty, której komornik zabrał pieniądze z programu 500+, chociaż prawo tego zabrania...

Oglądaj wszystkie odcinki programu "Super temat" na tv.se.pl.

 

 REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: