WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska ŚDM: Pociągiem na spotkanie z papieżem

ŚDM: Pociągiem na spotkanie z papieżem

25.07.2016, godz. 11:40
Światowe Dni Młodzieży: Pociągiem na spotkanie z papieżem
foto: Materiały prasowe

Już 26 lipca rozpoczynają się w Krakowie Światowe Dni Młodzieży. Na to historyczne spotkanie z papieżem Franciszkiem warto pojechać pociągiem. PKP Intercity przygotowało dla pielgrzymów specjalną ofertę – Bilet ŚDM Kraków 2016.

Z Biletem ŚDM Kraków 2016 nie tylko dojedziemy na Światowe Dni Młodzieży, ale także zwiedzimy inne interesujące regiony Polski. To trzy jednorazowe przejazdy bezpośrednimi pociągami TLK lub IC w klasie 2 w wagonach z miejscami do siedzenia w dowolnej relacji łącznie za jedne 149 zł. Z oferty można skorzystać przy przejazdach między 16 lipca a 15 sierpnia 2016 r. – Wybieram się pociągiem na Światowe Dni Młodzieży. Nie mam żadnej zniżki, bo nie studiuję, a z mojego rodzinnego Elbląga do Krakowa jest daleko. Dlatego bardzo się cieszę z tej promocji, na pewno z niej skorzystam – cieszy się Ania (22 l.), która na co dzień pracuje jako pomoc dentystyczna. Skorzystać z oferty PKP Intercity mogą tylko osoby zarejestrowane na stronach Światowych Dni Młodzieży, które otrzymały numer pielgrzyma. Bez tego numeru nie kupimy biletu w specjalnej ofercie! Bilet ŚDM Kraków 2016 można kupić wyłącznie poprzez internetowy system sprzedaży e-IC dostępny na stronie internetowej intercity.pl/biletsdm.

Dodatkowe pociągi, ułatwienia na dworcach

PKP Intercity w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży przygotowało ok. 280 tys. miejsc w swoich pociągach stałego kursowania do/z Krakowa. Szacuje się, że w okresie szczytu z krakowskiego Dworca Głównego co 7 minut będzie odjeżdżał pociąg PKP Intercity.

Od 25 lipca do 1 sierpnia, z okazji Światowych Dni Młodzieży podróżni będą mieli do dyspozycji 51 par połączeń z/do Krakowa Głównego oraz 3 pary połączeń z/do Krakowa Płaszowa. Dodatkowo 20 pociągów, dotychczas kończących bieg w Katowicach, pojedzie w wydłużonej relacji do Krakowa. Do Krakowa ruszą także pociągi specjalne, zamówione przez archidiecezję warszawską oraz diecezje: bielską, gdańską, gliwicką, kielecką, wrocławską, siedlecką, szczecińską i gorzowską.

Obecnie zamówionych jest 46 pociągów specjalnych, którymi pojedzie ok. 26 tys. pielgrzymów. PKP Intercity uruchomi także dodatkowe pociągi do Częstochowy. Pielgrzymi, którzy będą chcieli spotkać się z papieżem Franciszkiem na Jasnej Górze 28 lipca, będą mieli do dyspozycji 38 pociągów PKP Intercity m.in. z Trójmiasta (TLK Aquarius), Katowic (IC Stoczniowiec, IC Chemik, IC Oleńka), Bydgoszczy, Wrocławia (IC Odra, TLK Ślęża), Warszawy (3 pociągi EIP), Łodzi (IC Reymont, IC Górnik) czy Bielska- -Białej (IC Ondraszek). PKP Intercity przygotowało także dodatkową obsługę podczas planowania podróży.

Powstała specjalna strona internetowa intercity.pl/sdm, można także dzwonić pod numer infolinii 19 757. Na dworcu w Krakowie działać będą dodatkowe punkty informacyjne i informatorzy mobilni. W związku ze wzmożonym ruchem pasażerskim w trakcie ŚDM zostanie wprowadzony dedykowany system odprawy podróżnych na stacjach Kraków Główny oraz Kraków Płaszów. Pasażerowie będą mogli skorzystać z wydłużonych godzin otwarcia kas w Krakowie, Warszawie, Częstochowie, Poznaniu i Trójmieście.

Krok po kroku jak kupić bilet

1. Załóż konto
Najpierw musimy założyć konto w internetowym systemie sprzedaży e-IC. Po wejściu do systemu e-IC znajdziemy zakładkę „Rejestracja". System poprowadzi nas dalej.

2. Zaloguj się
Musimy zalogować się do naszego indywidualnego konta, czyli podać nasz login i wybrane hasło. Możemy to zrobić, korzystając z zakładki „Logowanie".

3. Wybierz ofertę
Po zalogowaniu się na indywidualne konto użytkownika, musimy wybrać ofertę specjalną Bilet ŚDM Kraków 2016. System wymaga od nas podania imienia i nazwiska, numeru pielgrzyma oraz numeru dokumentu ze zdjęciem stwierdzającym tożsamość właściciela. Dokument ten będzie trzeba każdorazowo okazać przy sprawdzaniu biletów!

Uwaga! Zakupiony bilet nie zawiera jeszcze rezerwacji miejsca do siedzenia i bez miejscówki jest nieważny!

4. Wydrukuj bilety i miejscówki
Bilet ŚDM Kraków 2016 uprawnia nas do trzech jednorazowych przejazdów. Jednak zanim wsiądziemy do wybranego pociągu, musimy zalegalizować bilet poprzez pobranie do niego miejscówki. Możemy to zrobić w internetowym systemie sprzedaży e-IC najpóźniej na 15 minut przed odjazdem wybranego pociągu. Na miejscówce jest wskazana m.in. data i relacja przejazdu oraz numer pociągu, wagonu i miejsca. Dopiero Bilet ŚDM Kraków 2016 i wydana do niego miejscówka stanowią komplet, z którym możemy ruszyć w podróż. Bilet oraz pobrane do niego miejscówki trzeba wydrukować na białej kartce papieru w formacie A4 albo zapisać te dokumenty na urządzeniu przenośnym (np. tablecie lub smartfonie) w formacie PDF.

Światowe Dni Młodzieży

W dniach 26–31 lipca 2016 w Krakowie odbędą się 31. Światowe Dni Młodzieży, czyli spotkanie młodych katolików z całego świata. Będzie w nich uczestniczył papież Franciszek. Tematem tegorocznych ŚDM jest jedno z ośmiu błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią" (Mt 5,7). Temat ten został wybrany przez Ojca Świętego. Kościoły Krakowa i okolic, place, parki, skwery, ogrody, boiska, hale, stadiony sportowe i instytucje kulturalne staną się miejscem spotkań modlitewnych oraz ewangelizacyjnych grup z Polski i z całego świata. Na program Światowych Dni Młodzieży składają się spotkania młodzieży z Ojcem Świętym oraz towarzyszące im wydarzenia o charakterze duchowym i kulturalnym – liturgie, katechezy, koncerty i przedstawienia.

 

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: