WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Święto Niepodległości 2016 w Warszawie. Zmiany w komunikacji miejskiej [ZAMKNIĘTE ULICE, OBJAZDY, KORKI]

Święto Niepodległości 2016 w Warszawie. Zmiany w komunikacji miejskiej [ZAMKNIĘTE ULICE, OBJAZDY, KORKI]

10.11.2016, godz. 09:17
marsz niepodległości
marsz niepodległości foto: Super Express

Święto Niepodległości 2016 w Warszawie. Już 11 listopada przez ulice Warszawy po raz kolejny przejdą uczestnicy Marszu Niepodległości. Wiadomo, że w tym roku motywem przewodnim marszu będzie hasło "Polska bastionem Europy". Uczestnicy manifestacji mają przejść z ronda Romana Dmowskiego na błonia Stadionu Narodowego. 11 listopada swój marsz organizuje również KOD. Sprawdź, jakie utrudnienia czekają cię w Warszawie podczas Święta Niepodległości.

Święto Niepodległości 2016 w Warszawie. Pierwsi na ulice wyjdą uczestnicy marszu "KOD Niepodległości", wyruszą o godz. 12.30 z placu Narutowicza, skąd ulicami Grójecką i Banacha przejdą na Pole Mokotowskie. Tam, jak informują organizatorzy, wygłoszone zostaną przemówienia i odbędzie się koncert. Według zgłoszenia na marszu tym organizatorzy spodziewają się 100 000 osób.

Tegoroczny Marsz Niepodległości, pod hasłem "Polska bastionem Europy", rozpocznie się o godz. 14. na rondzie Dmowskiego, następnie uczestnicy przejdą Al. Jerozolimskimi i mostem Poniatowskiego na błonia stadionu PGE Narodowy. Organizatorami Marszu Niepodległości są dwie organizacje – Młodzież Wszechpolska oraz Obóz Narodowo-Radykalny Mazowsze. Organizatorzy liczą na 50 tysięcy osób.

W związku z marszami, kierowcy mogą spodziewać się utrudnień w centrum Warszawy. Problemy z transportem mogą mieć również pasażerownie komunikacji miejskiej. Wiadomo, że tramwaje nie będą kursować między centrum a rondem Waszyngtona. Organizatorzy Marszu Niepodległości zapowiadają, że trasa marszu w Warszawie będzie taka sama jak rok temu, czyli początek na rondzie Dmowskiego, dalej mostem Poniatowskiego do ronda Waszyngtona.

Sprawdź: 11 listopada - zobacz listę zgromadzeń i marszów

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: