WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Szczecinek: Pobili policjanta, gdy ten zwrócił im uwagę

Szczecinek: Pobili policjanta, gdy ten zwrócił im uwagę

29.07.2017, godz. 21:37
Policjanci, którzy zginęli
Policjanci, którzy składają przysięgę, ślubują: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Wielu z nich zapłaciło za bycie policjantem najwyższą cenę. foto: FOTO SE

Policjant po służbie postanowił uspokoić inietrzeźwych mężczyzn. Ci brutalnie go pobili. Funkcjonariusz trafił do szpitala, a sprawcy pobicia zostali zatrzymani.

Do zdarzenia doszło w Szczecinku w czwatek wieczorem 27 lipca 2017 roku. Przed klatką jednego z bloków mieszczących się przy ul. 28 lutego awanturowało się kilku mężczyzn. Na miejsce przyjechał patrol, który uspokoił awanturników i odjechał. Niestety po pewnym czasie nietrzeźwi mężczyźni zaczęli kopać drzwi klatki i wybijać szyby. W tej sytuacji zainterweniować postanowił policjant, mieszkający w bloku. Funkcjonariusz zszedł do awanturujących się, zwrócił im uwagę i wezwał patrol. Wtedy został zaatakowany. Policjant został okrutnie pobity. Mężczyźni zadawali razy drewnianymi elementami krzeseł. Gdy nadjechał patrol - rozbiegli się.

Poszkodowany trafił do szpitala. Na szczęście obrażenia, których doznał nie zagrażają jego życiu. Sprawcy napadu zostali zatrzymani dzień po pobiciu. Trzej mężczyźni trafili na komendę, gdzie zostali przesłuchani. Za czynną napaść na policjanta grozi im nawet 10 lat więzienia.

ZOBACZ: Policjanci kaci oskarżani o znęcanie się nad synem

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: