WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska SZCZUKI: PROBOSZCZ sanktuarium, ks. SŁAWOMIR S., molestował MINISTRANTÓW

SZCZUKI: PROBOSZCZ sanktuarium, ks. SŁAWOMIR S., molestował MINISTRANTÓW

16.04.2012, godz. 07:35
Proboszcz molestował ministrantów
foto:

Szok w niewielkich Szczukach koło Rawy Mazowieckiej (woj. łódzkie). Proboszcz miejscowego sanktuarium, ksiądz Sławomir S. (48 l.), zdaniem prokuratury przez kilka lat molestował seksualnie swoich ministrantów. Sąd aresztował duchownego.

Sławomir S. w 2001 r. został proboszczem liczącego 950 parafian sanktuarium św. Maksymiliana w Szczukach. Szybko zaangażował się w życie parafii. Organizował odpusty, budował żywe szopki bożonarodzeniowe, odnowił kościół, rozpoczął budowę Kalwarii Szczuckiej i Dróżek Różańcowych. Wierni mieli o nim jak najlepsze zdanie.

Ale kilkanaście dni temu miejscowość obiegła sensacyjna wiadomość. Ksiądz proboszcz prawdopodobnie prowadził drugie życie. W pomieszczeniach swojej plebanii miał molestować chłopców, którzy służyli do mszy. Sprawa wyszła na jaw, gdy jeden z pokrzywdzonych o wszystkim opowiedział mamie.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że Marcin (imię zmienione) przez trzy lata był ministrantem. Jak zeznał, przez ten czas Sławomir S. zapraszał go na plebanię i tam wykorzystywał. Chłopiec w końcu zrezygnował z posługiwania do mszy. Wtedy Sławomir S. miał za drobną opłatą najmować go do prac porządkowych wokół kościoła. I znów molestować. Kiedy mama chłopca dowiedziała się o tym, od razu pobiegła na policję.

Śledczy zaczęli docierać do innych ministrantów z parafii. Tuż przed świętami wielkanocnymi ksiądz został zatrzymany, a sąd opierając się na materiale dowodowym, zdecydował, że najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

- Mężczyzna usłyszał zarzut molestowania seksualnego dzieci poniżej piętnastego roku życia. Poszkodowanych jest trzech chłopców. Do przestępstwa miało dojść w latach 2005-2009. Dla dobra postępowania więcej szczegółów nie mogę ujawnić - mówi powściągliwie Krzysztof Kopania (46 l.), rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi. Jeżeli podejrzenia się potwierdzą, proboszczowi będzie grozić 12 lat więzienia.

autor: Dariusz Kucharski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: