WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Szef wnuczkowej mafii Hoss, zasłabł na sali sądowej. Oszukał emerytów. Oszukuje sąd

Szef wnuczkowej mafii Hoss, zasłabł na sali sądowej. Oszukał emerytów. Oszukuje sąd

20.05.2017, godz. 05:00
Rozpoczęcie procesu mafii wnuczkowej HOSS
Rozpoczęcie procesu mafii wnuczkowej HOSS foto:

Emerytów łupił bez litości, ale teraz razem ze swoją rodziną urządza cyrk w sądzie! Wszystko po to, by uniknąć zasłużonej kary. Po raz kolejny w poznańskim sądzie okręgowym nie odbył się proces szefa wnuczkowej mafii Arkadiusza Ł. (49 l.) ps. Hoss. Okryty złą sławą oszust zasłabł, zanim prokurator odczytał akt oskarżenia.

Dla innych litości nie ma, dla siebie żąda nieustannych badań. Nie pierwszy zresztą raz już to widzieliśmy - zasłabnięcia czy uskarżanie się na chorobę serca to jego częsta linia obrony. Tak było i tym razem.

"Hoss" został doprowadzony do sądu z pobliskiego aresztu. Nie pozostał już nawet ślad po pewnym siebie krezusie, który za pieniądze wyłudzone od emerytów urządził sobie wystawne życie. Był spocony, wystraszony, wciąż drżała mu broda.

Zachowanie idealnie pasowało do jego linii obrony - cały czas utrzymuje, że jest niewinny i nie miał nic wspólnego z oszustwami na miliony złotych, o jakie jest oskarżany.

Murem stoi za nim rodzina. - Nigdy nikomu nic nie ukradł. To Polacy zabijają dla pięciu złotych - wykrzykiwała jeszcze przed salą żona "Hossa" Sylwia K., która całkiem tak jak mąż ma zarzuty za oszukiwanie emerytów.

Na początku rozprawy adwokaci "Hossa" próbowali wymusić na sądzie, by ten zgodził się na kolejne badania lekarskie, tym razem psychiatryczne. Sędzia Karolina Siwierska szybko zwietrzyła, że to tylko gra na czas i gdy już chciała zaczynać proces, Arkadiusz Ł. źle się poczuł. Wezwano karetkę pogotowia, a ratownicy medyczni stwierdzili napad "duszności bolesnej niestabilnej".

I chociaż objawy szybko minęły, stwierdzono, że kontynuowanie procesu nie będzie możliwe. - Konieczne są szczegółowe badania - mówiła sędzia i odroczyła proces do 28 czerwca.

"Hoss" razem z bratem Adamem P.(44 l.) są oskarżeni o wyłudzenia milionów złotych od seniorów w Polsce i zachodniej Europie. Akt oskarżenia wpłynął do sądu już w grudniu 2015 r., ale "Hoss" ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Policja złapała go w marcu na warszawskim Żoliborzu. Czy proces ruszy w czerwcu? Jeśli "Hoss" dalej będzie uciekał w chorobę, najprawdopodobniej nie.

Zobacz: Siostra Hossa pomaga mu rządzić mafią wnuczkową

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: