WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Szlachetna paczka. Jak włączyć się w pomoc potrzebującym?

Szlachetna paczka. Jak włączyć się w pomoc potrzebującym?

18.11.2016, godz. 13:34
SZLACHETNA PACZKA
foto: EAST NEWS

Szlachetna Paczka 2016. Już 19 listopada rusza kolejna edycja Szlachetnej Paczki, czyli akcji, która ma na celu pomóc najbardziej potrzebującym. Jak włączyć się w akcję Szlachetna Paczka i pomóc rodzinom przed świętami Bożego Narodzenia?

Szlachetna Paczka to akcja, która powstała w 2000 roku z inicjatywy księdza Jacka Stryczka. Od tamtego momentu pomysł duchownego nabrał wielkiego rozmachu i stał bardzo popularnym wsparciem dla potrzebujących rodzin. Swoje Szlachetne Paczki przygotowywali choćby Anna i Robert Lewandowscy, para prezydencka, Bronisław i Anna Komorowscy, papież Franciszek czy Jerzy Dudek. Na czym polega Szlachetna Paczka? Na stronie internetowej akcji możemy znaleźć rodziny, które potrzebują pomocy tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Prywatni darczyńcy mogą wybrać, komu zamierzają pomóc. Czasem darczyńcy łączą się, aby pomóc którejś z potrzebujących rodzin.

W 2015 roku Polacy przekazali 54 miliony złotych.

- Do Paczki po raz drugi włączył się Papież Franciszek. Mądrą pomoc przygotował również Prezydent RP Pan Andrzej Duda wraz z Pierwszą Damą Agatą Kornhauser-Duda. Tylko w ostatniej - piętnastej edycji projektu - pomoc dla potrzebujących rodzin przygotowali: Robert Lewandowski wraz z Reprezentacją Polski w piłce nożnej, Kamil Stoch z KS Eve-nement Team, Agnieszka i Ula Radwańskie, Anita Włodarczyk, Tomasz Majewski, Piotr Małachowski oraz Noriaki Kasai. Pomagali też policjanci, strażacy, Wojsko Polskie, Ordynariat Polowy, szkoły i uniwersytety - czytamy na stronie organizatora zbiórki.

Szczegóły tutaj: Szlachetna Paczka

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: