WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Szok! Musiałam rodzić dziecko na szpitalnej podłodze

Szok! Musiałam rodzić dziecko na szpitalnej podłodze

07.11.2016, godz. 04:00
Musiałam rodzić dziecko na szpitalnej podłodze
Musiałam rodzić dziecko na szpitalnej podłodze foto: TVN 24

Trzeba czekać - słyszałam od dyżurnej lekarki, położnej i pielęgniarek, gdy błagałam o pomoc, bo już nie mogłam wytrzymać z bólu. Nikt nie pojawił się też, gdy odeszły mi wody. Musiałam rodzić na podłodze - mówi nam Izabela Zięba, która w urągających godności ludzkiej warunkach rodziła martwe dziecko.

Pani Izabela pojechała do szpitala w Starachowicach (woj. świętokrzyskie), bo w ósmym miesiącu ciąży nie czuła ruchów dziecka. Lekarze stwierdzili śmierć płodu i przyjęli ją na oddział. Nazajutrz zaczęły się skurcze. - Błagałam o pomoc. Kiedy odeszły wody i mąż pobiegł do pielęgniarek, zapytały go tylko, czy się nie zsikałam. Łóżko było mokre, nie miałam gdzie się położyć i nagle zaczęłam rodzić - opowiada roztrzęsiona kobieta. - Moje dziecko przyszło na świat na szpitalnej podłodze. Pani doktor zjawiła się po wszystkim i zrobiła mi awanturę. Mówiła: co takiego wielkiego się stało, że mnie pilnie wzywacie.

Sprawą zajęła się prokuratura. - Szybko potwierdzono zaistnienie takiego zdarzenia i zabezpieczono dokumentację medyczną. Ustalono też krąg potencjalnych świadków oraz zabezpieczono zwłoki dziecka do sekcji - mówi nam Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach. Zapadła decyzja o przeprowadzeniu postępowania w sprawie narażenia pokrzywdzonej kobiety na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Sprawę zbadało także Ministerstwo Zdrowia. - Kontrola trwała kilka godzin. Zależało nam, żeby odbyła się jak najszybciej - mówi prof. Stanisław Radowicki, krajowy konsultant ds. położnictwa i ginekologii. Jej wyniki poznamy dziś.

Zobacz: Malutki Igorek z PĘKNIĘTĄ czaszką! Nowe fakty PRZERAŻAJĄ

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: