WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska SZOK! Skazany pedofil mieszka W SZKOLE

SZOK! Skazany pedofil mieszka W SZKOLE

30.09.2016, godz. 05:00
Pedofil mieszka w szkole
foto:

To się nie mieści w głowie! Mirosław H., nauczyciel przyrody i WF-u, którego sądy dwóch instancji skazały za pedofilię i zakazały mu pracy z dziećmi, najspokojniej w świecie mieszka w budynku szkoły podstawowej w Sosnówce (woj. kujawsko-pomorskie), gdzie do niedawna uczył! Dopiero po naszej interwencji miejscowy wójt obiecał, że eksmituje pedofila.

Dzieci z Sosnówki, malowniczej wsi pod Grudziądzem, dobrze znają pana Mirosława. Wiedzą, że molestował ich koleżankę Marysię. Wiedzą, że miał za to sprawę przed sądem. Nie wiedzą tylko, dlaczego codziennie muszą się z nim spotykać oko w oko. Bo mężczyzna, który jeszcze niedawno uczył ich przyrody, zajmuje lokal na parterze szkolnego budynku. Mało tego, z podniesioną głową chodzi po wsi, a ostatnio prowadził nawet dożynki. - To dlatego Marysia boi się wychodzić z domu - mówią jej koleżanki.

Dziewczynka została skrzywdzona przez nauczyciela, gdy miała 12 lat. Doszło do tego w remizie strażackiej, bo Mirosław H. nie tylko uczył dzieci, ale był także prezesem miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej. Dziewczynka nikomu nie powiedziała o tym, co się stało. Sprawa wyszła na jaw dopiero wtedy, gdy poszła do gimnazjum. Tam pedagog zaobserwował u niej syndrom dziecka molestowanego. Sprawą zajęła się prokuratura i pedofil stanął przed sądem. Dostał wyrok w zawieszeniu, zakaz pracy z dziećmi i zakaz zbliżania się do swojej ofiary. Zanim wyrok się uprawomocnił, skorzystał z prawa przejścia na wcześniejszą emeryturę. Ale ze wsi i z gminnego mieszkania nie zamierzał się wynosić.

- Umowę najmu zawarł z nim wójt i tylko on może ją wypowiedzieć - tłumaczy Teresa Rathsmann-Dziemianczuk, dyrektorka szkoły.

A wójt Andrzej Rodziewicz, który od nas dowiedział się, że sądowy wyrok na Mirosława H. już się uprawomocnił, solennie obiecał, że załatwi tę bulwersującą sprawę.

Zobacz także: Skuty kajdankami zwiał z prokuratury W KLAPKACH! [ZDJĘCIA]

Źródło: X-NEWS
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: