WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Szok! Ten ksiądz chciał za ślub 1000 złotych!

Szok! Ten ksiądz chciał za ślub 1000 złotych!

30.07.2016, godz. 05:00
U mnie ślub 1000 zł
U mnie ślub 1000 zł foto:

Papież Franciszek (80 l.) nie ma wątpliwości: nie może być cennika za usługi kapłańskie! Głośno powiedział to polskim biskupom podczas spotkania na Wawelu. Ale okazuje się, że papież swoje, a polscy księża swoje. Sprawdziliśmy! Wczoraj udzielenie ślubu pewien proboszcz wycenił sobie na 1000 złotych!

- Jeżeli przyjdą młodzi ludzie i proszą o udzielenie ślubu, a ksiądz wyciąga cennik, to jest to barbarzyństwo. Tego nie można nazwać duszpasterstwem. Parafia nie jest urzędem. To jest miejsce, w którym człowiek spotyka się z człowiekiem. Nie można barykadować ludzi przepisami. Nie ma miejsca na wymówki, że ksiądz nie może czegoś zrobić - tak w rozmowie z nami relacjonował spotkanie z Ojcem Świętym na Wawelu biskup Tadeusz Pieronek (81 l.).

W Kościele jest tak, że ze słowami papieża się nie dyskutuje: "Rzym przemówił, sprawa skończona". Czyli środowe słowa papieża skończyły z cennikami za usługi kapłanów? Niestety, nie!

Wiemy, bo sprawdziliśmy to w piątek w jednej z podtoruńskich parafii, której nazwę uznaliśmy za stosowne przemilczeć. Zapukaliśmy do drzwi parafialnej kancelarii jako ojciec z synem. Nasi dziennikarze przedstawili bardzo poruszający i przekonujący powód, dlaczego ślub młodych nie może odbyć się w ich parafii.

Zobacz także: Przejmująca modlitwa w ciszy papieża w Oświęcimiu. Papież Franciszek w Polsce [RELACJA NA ŻYWO]

- Mam problem z synem. Jego dziewczyna jest w ciąży, nie chcemy, żeby sąsiedzi gadali, czy możemy młodych pobrać u księdza? - padło pytanie.

Ksiądz nie przejął się grzesznym powodem naszych kłopotów i bez oporów przystąpił do omawiania szczegółów. Na nasze pytanie o koszty niepomny na przestrogi papieża Franciszka przedstawił nam cennik w postaci widełek. Bo wiadomo - "co łaska".

- Ludzie dają od 500 zł, ale i 700 zł. No i tysiąc dają - wyliczył.

- Czyli tysiąc złotych proszę księdza wystarczy? - zapytał nasz dziennikarz.

- Będzie dobrze - kiwnął z zadowoloną miną ksiądz proboszcz.

Jak widać, słowa papieża poszły na wiatr. Cennik w polskich parafiach ciągle obowiązuje.

Źródło: Super Express TV
autor: Mariusz Korzus zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: