WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Szykował zamach na papieża Franciszka podczas ŚDM? Dostał zarzuty

Szykował zamach na papieża Franciszka podczas ŚDM? Dostał zarzuty

03.08.2016, godz. 15:55
PAPIEŻ DOJEŻDŻA NA WAWEL.
foto: AP

Tuż przed wiztytą papieża Franciszka w Polsce, policja zatrzymała mężczyznę, który próbował wejść na teren Błoni plecak z materiałami służącymi do konstrukcji bomby - dowiedział się Cezary Gmyz, dziennikarz Telewizji Republika i Do Rzeczy. Wiadomo, że zatrzymanemu mężczyźnie postawiono już zarzut. 41-latek trafił już do aresztu.

Wiadomo, że do zatrzymania 41-letniego mężczyzny doszło dzień przed wizytą papieża Franciszka. Daniel G. próbował wejść na teren Błoni z plecakiem w którym znajdowały się materiały służące do konstrukcji bomby. Mężczyznę zatrzymała policja. 28 lipca krakowski sąd wydał zgodę na aresztowanie Daniela G. Mężczyzna trafił za kratki na trzy miesiące. Jak ustalił Cezary Gmy, dziennikarz Telewizji Republika oraz Do Rzeczy, zatrzymany mężczyzna był już wcześniej karany za podawanie nieprawdziwych informacji o podłożeniu bomby.

Światowe Dni Młodzieży z udziałem papieża Franciszka rozpoczęły się w środę, 27 lipca. Według szacunków organizatorów, wzięło w nich udział 2,5 miliona osób. Policja nie odnotowała podczas zgromadzeń poważniejszych incydentów.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: