WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska TAJNY PROCES matki Madzi. Nikt nie wejdzie na salę rozpraw?

TAJNY PROCES matki Madzi. Nikt nie wejdzie na salę rozpraw?

05.01.2013, godz. 10:46
Twarze Waśniewskiej
Wszystkie twarze Katarzyny Waśniewskiej... Jak zmieniała się matka Madzi z Sosnowca? Trzeba przyznać, że od czasu śmierci dziecka zaszła w niej duża zmiana. foto:

Proces Katarzyny Waśniewskiej jeszcze się nie rozpoczął, ale już wzbudza ogromne zainteresowanie mediów i wszystkich Polaków. Matki Madzi stanie przed Sądem Okręgowym w Katowicach najpewniej za kilka tygodni. Chociaż zgodnie z prawem większość procesów w Polsce jest jawnych, to w przypadku Waśniewskiej sąd może zdecydować o wyłączeniu jawności obrad. Wtedy matka Madzi będzie sądzona za zamkniętymi drzwiami i nikt nie będzie miał wstępu na salę rozpraw.

Czy proces Waśniewskiej będzie tajny i nikt nie będzie miał wstępu na salę rozpraw gdy matka Madzi będzie się bronić, że nie udusiła swojej córeczki? Jest taka możliwość. W "Fakcie" czytamy, że strony mogą wystąpić do sądu z wnioskiem o utajnienie procesu. Wtedy sąd mógłby wyłączyć jawność rozprawy w całości albo w części.

W jakich przypadkach proces Waśniewskiej może być tajny?

-  Sąd utajnia proces jeżeli jawność mogłaby wywołać zakłócenie spokoju publicznego, obrazić dobre obyczaje lub naruszyć ważny interes prywatny. Albo podczas procesu mogłoby dojść do ujawnienia okoliczności, które ze względu na ważny interes państwa powinny być zachowane w tajemnicy – wyjaśnia w Fakcie sędzia Krzysztof Zawała, rzecznik Sądu Okręgowego w Katowicach.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: