TELEFON STACJONARNY I KOMÓRKOWY. Jak być w ciągłym kontakcie z bliskimi

i

Autor: materiały prasowe

TELEFON STACJONARNY I KOMÓRKOWY. Jak być w ciągłym kontakcie z bliskimi

2017-06-16 2:00

Już za tydzień Dzień Ojca. To święto uświadamia ci, jak ważni są dla ciebie twoi bliscy – twoje dzieci, rodzice, przyjaciele. Choć na co dzień jesteście daleko od siebie, to chcecie mieć ze sobą stały kontakt. Dlatego warto mieć telefony – stacjonarne i komórkowe.

To zrozumiałe, że twoi rodzice korzystają z numeru stacjonarnego – mają go od lat. Znają go wszyscy ich znajomi i cała rodzina. Jednak ty chcesz mieć z nimi kontakt przez cały czas, nawet wtedy, gdy wychodzą do sklepu lub jadą na działkę. Dzień Ojca to dobra okazja, by zrobić prezent sobie lub tacie i zatroszczyć się właśnie o ten wasz bliski kontakt. Ty także jesteś ojcem. Zrób sobie prezent w postaci telefonu, by mieć kontakt ze swoimi dziećmi. Telefon komórkowy na kartę dla rodziców nie jest najlepszym pomysłem. Rodzice ciągle martwią się o stan konta albo wciąż go doładowują, żeby mieć pieniądze na koncie. Rozmawiają krótko, bo boją się, że wyczerpią dostępne „impulsy".

Dlatego warto zadbać o taką ofertę, która zapewni im tani abonament na telefon stacjonarny i komórkowy. Najlepiej taki, by nie obawiali się dzwonić ze stacjonarnego na komórkę i odwrotnie. Play na przykład oferuje połączenia bez limitu bez względu to, z którego telefonu na który się dzwoni i jak długo trwa rozmowa.

KABEL PRZESZEDŁ DO HISTORII

Kiedyś telefon stacjonarny stał w salonie na regale, albo wisiał w przedpokoju na ścianie. Rozmawiać mogłeś oddalając się od aparatu na taką odległość, na jaką pozwolił ci kabel. Teraz jest już zupełnie inna epoka. Jeśli zdecydujesz się na telefon stacjonarny od operatora komórkowego, to zyskujesz zupełnie nowe możliwości. Możesz z takim telefonem swobodnie poruszać się po całym domu, ogrodzie, pójść z nim do sąsiadów, po zakupy... Działa o ile nie oddalasz się od domu bardziej niż 500 metrów, bo jest przypisany do konkretnego adresu.

To bardzo wygodne rozwiązanie, które na pewno docenicie i ty, i twój tata. W Play jakość usługi jest bardzo dobra, bo działa ona w oparciu o zasięg wszystkich sieci mobilnych w Polsce. Jeśli u twojego taty nadal stoi stary, niefunkcjonalny aparat telefoniczny, Play daje możliwość wymiany na nowoczesny telefon stacjonarny. Oferowany aparat ma duże przyciski i duży wyświetlacz, co jest ważne, bo nie zawsze okulary muszą być pod ręką. Telefon wyposażony jest w książkę adresową, podstawkę z ładowarką, głośny dzwonek, latarkę, a nawet przycisk SOS, mogący zaalarmować bliskich... tak na wszelki wypadek.

SMARTFON – POTRZEBNY W KAŻDYM WIEKU

To nie jest urządzenie aż tak skomplikowane, by jego obsługi szybko nie opanowała osoba nie zorientowana w nowych technologiach. Tato na pewno szybko odkryje zalety bycia stale w kontakcie, aparat fotograficzny, z którego można skorzystać w każdej chwili i możliwość kręcenia filmów oraz to, że można je od razu wysłać MMS-em do bliskich. Można też zdjęcia i filmy odebrać. Dzięki temu wnuki mogą przesłać dziadkowi choćby zdjęcia z wakacji. Dziadek Będzie obecny w ich życiu, choć dzielić ich będą dziesiątki, a nawet setki kilometrów. A może twój ojciec złapie bakcyla mobilnego internetu (w ofercie Play jest dodatkowo 1 GB miesięcznie) i odkryje zupełnie nowe możliwości? Dzięki smart fonowi zyska dostęp do wielu bardzo przydatnych funkcji zwanych aplikacjami. Więcej na ich temat napiszemy w kolejnym odcinku. Wyjaśnimy też, do czego służą (np. nawigacja potrzebna w podróży czy słuchanie ulubionej muzyki w telefonie). To nie są programy przeznaczone tylko dla młodych. Osoba w każdym wieku znajdzie wśród nich takie, które ułatwią i jej codzienne życie lub dostarczą rozrywki. Gdy ojciec będzie zaczynał swoją przygodę ze smartfonem, będzie okazja, byście spędzili razem trochę czasu. Wyjaśnisz ojcu, jak to działa, tak jak on kiedyś tobie objaśniał różne skomplikowane zjawiska. A może pomogą mu wnuki? Dzieciaki są przecież w tym najlepsze.
-

Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź Salon Play

Prawie 40 procent osób w wieku 60+ ma telefon stacjonarny (dla 80 procent z nich numer stacjonarny jest ważny). Ponad 5 mln osób Polsce korzysta z telefonu stacjonarnego płacąc rachunki za tę usługę ok. 45 zł (zgodnie z raportem UKE za 2016 r.). Play zajął 1 miejsce pod względem ilości numerów stacjonarnych przenoszonych do operatora zgodnie z raportem UKE 1Q2017. Wszelkie problemy związane z operatorem telefonii komórkowej i stacjonarnej możesz zgłosić do URZĘDU KOMUNIKACJI ELEKTRONICZNEJ: www.uke.gov.pl.

 

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki