WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska Tower Park Praha - najwyższa wieża widokowa w Czechach

Tower Park Praha - najwyższa wieża widokowa w Czechach

02.06.2017, godz. 00:00
Tower Park Praha - najwyższa wieża widokowa w Czechach
Tower Park Praha - najwyższa wieża widokowa w Czechach foto:

Tower Park Praha, nadajnik telewizyjny stojący w praskiej dzielnicy Žižkov jest nie tylko najwyższą budowlą w mieście, lecz także najwyższą platformą widokową w Czechach. Mierzy 216 metrów, zbudowany został w latach 1985 - 1992 według projektu architektów Václava Aulickiego i Jiřego Kozáka. Dzięki rozległej renowacji w roku 2012, obiekt wyróżnia się niezwykłym, nowoczesnym designem. Cała konstrukcja waży około 2 200 ton. Po wieży w górę i w dół pełznie 10 olbrzymich niemowlaków – rzeźb autorstwa Davida Černego.

Panorama roztaczająca się z obserwatorium, przy dobrej widoczności, sięga nawet stu kilometrów. Rozciąga się stąd także niezwykły widok na całe miasto, który można podziwiać zarówno w dzień, jak i w nocy, ponieważ platforma widokowa jest czynna aż do północy. Na gości czekają też dodatkowe atrakcje – wiszące fotele, tzw. bubble chairs, w których można zrelaksować się słuchając odgłosów natury – śpiewu ptaków w parku Stromovka, czy szumu wody w Wełtawie, jak również filmy wideo prezentujące atrakcje turystyczne Pragi i całych Czech.

Na wysokości 66 metrów ulokowana jest restauracja Oblaca, z której, delektując się przysmakami czeskiej kuchni, turyści podziwiają panoramę Pragi. Wyjątkową luksusową atrakcją jest zakwaterowanie w sześciogwiazdkowym apartamencie One Room Hotel, znajdującym się także na wysokości 66 metrów.

Tower Park Praha otacza piękny park. W najbliższych latach ma powstać tu małe pole golfowe, miejsca na piknik, place zabaw dla dzieci i ruchoma scena z widownią.

Więcej informacji: www.czechtourism.com

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: