WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Tragedia w kopalni Rudna. Alkohol i narkotyki w ciałach górników

Tragedia w kopalni Rudna. Alkohol i narkotyki w ciałach górników

21.04.2017, godz. 10:52
Wstrząs w kopalni Rudna
Wstrząs w kopalni Rudna foto: EAST NEWS

Tragedia w kopalni Rudna. Szokujące ustalenia legnickiej prokuratury - w ciałach górników, którzy zginęły podczas wstrząsu, wykryto alkohol oraz narkotyki -podaje RMF FM. Jak jednak zastrzegają biegli, nie oznacza to, że górnicy pili przed pracą. Skąd więc takie wyniki prac śledczych?

Przypomnijmy - do katastrofy w kopalni Rudna doszło 30 listopada. W wyniku wstrząsu zginęło 8 górników, zaś kilku zostało rannych. Po przeprowadzeniu sekcji zwłok, biegli ustalili, co było bezpośrednią przyczyną zgonu pracowników kopalni. - W większości przypadków przyczyną zgonu ofiar katastrofy było uduszenie w mechanizmie przygniecenia. W jednym przypadku przyczyną zgonu był potężny uraz mózgowo-czaszkowy i uraz kręgosłupa - stwierdzili prokuratorzy. 21 kwietnia poznaliśmy nowe ustalenia w sprawie tragedii w kopalni Rudna.

- U trzech górników stwierdziliśmy niewielkie stężenie alkoholu, 0,2 promila, 0,4 promila i u trzeciego 0,6 promila alkoholu. Dziś nie możemy powiedzieć jednoznacznie, że byli pod wpływem alkoholu. Niewykluczone, że doszło do przemian w organizmie, które mogły doprowadzić do wytrącenia alkoholu. Wpływ na to mogła mieć wysoka temperatura i wilgotność, oraz czas wydobycia zwłok - powiedziała Lidia Tkaczyszyn z legnickiej prokuratury. Co ważne, żadna z przesłuchanych osób nie powiedziała, by któryś z górników spożywał alkohol bądź brał narkotyki przed pracą.

ZOBACZ: Zamiast Barbórki będzie żałoba. Tragedia w kopalni Rudna!

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: