WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska TRAGEDIA w RODZINIE ZASTĘPCZEJ w Pucku: POWAŻNE ZANIEDBANIA - to one są przyczyną śmierci dzieci

TRAGEDIA w RODZINIE ZASTĘPCZEJ w Pucku: POWAŻNE ZANIEDBANIA - to one są przyczyną śmierci dzieci

19.10.2012, godz. 14:56
PUCK: Oddali dzieci wariatce
PUCK: Oddali dzieci wariatce foto:

Wyniki kontroli przeprowadzone w ośrodkach odpowiedzialnych za dobro dzieci, które trafiły w styczniu tego roku do rodziny zastępczej Anny i Wiesława Cz. są jednoznaczne. Doszło do poważnych zaniedbań, które przyczyniły się do śmierci dzieci - Kacperka i Klaudii.

Tragedia w rodzinie zastępczej w Pucku - wszystko o dramacie dzieci >>>>

Jak się okazuje w wejherowskiej prokuraturze doszło do poważnych zaniedbań, które z pewnością przyczyniły się do śmierci dzieci z rodziny zastępczej.

Otóż sąd w Wejherowie wydał decyzję o umieszczeniu dzieci w rodzinie zastępczej, ale nie podał nazwiska rodziny, w związku z tym, nie miał na jej temat opinii. Anna i Wiesław Cz. nie spełniali formalnych wymogów, by zaopiekować się dziećmi pani Hanny E.

Również w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie doszło do zaniedbań. Rodzina Cz. nie przeszła odpowiedniego szkolenia, by zaopiekować się pięciorgiem dzieci, zabrakło wywiadu środowiskowego o Annie i Wiesławie Cz., ich dom był nieprzystosowany do wychowywania pięciorga cudzych dzieci oraz dwójki własnych. Dopiero po wprowadzeniu się dzieci zaczęli go remontować.

PCPR otrzymywało sygnały o złym traktowaniu dzieci przez rodziców zastępczych, jednak wszystkie przesłanki ignorowano. Pracownicy centrum nie zareagowali także na informację o problemach psychiatrycznych Anny Cz.

Po kontroli w PCPR odwołano dyrektor ośrodka, Beatę Kryszak. Obecnie toczy się śledztwo w sprawie działalności Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Pucku. Prowadzi je Prokuratura Rejonowa w Gdyni.

Jeśli pracownicy placówki złamali art. 231 Kodeksu karnego (przekroczenia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych) grozi im kara więzienia do 3 lat.

Czytaj więcej: Tragedia w Pucku: Są nowe zarzuty dla rodziców zastępczych, Anny i Wiesława Cz.

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: