WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
www.se.pl - Wiadomości, Polityka, Sport.pl wiadomości polska Tragedia w Umiastowie. Konar zmiażdżył głowę mężczyźnie

Tragedia w Umiastowie. Konar zmiażdżył głowę mężczyźnie

03.04.2014, godz. 22:36
Chciał pomóc i... zginął
Na miejscu tragedii przez kilka godzin pracowała policja. Jej zdaniem był to nieszczęśliwy wypadek foto: Super Express

Dramat w Umiastowie pod Ożarowem Mazowieckim! 54-letni mężczyzna został zmiażdżony przez konar, który runął na niego podczas wycinki. Mimo prób reanimacji mężczyzna zginął na miejscu. Znajoma rodzina, której pomagał usunąć drzewo, jest zrozpaczona. - To był taki dobry człowiek - wspominają.

Środowe popołudnie w Umiastowie przebiegało leniwie. Andrzej K. (†54 l.), stróż w przepompowni w pobliskich Koczargach, miał kilka wolnych godzin przed pracą. O godz. 13 przyjechał na ul. Leszczynową, by pomóc znajomej rodzinie w wycięciu gałęzi stuletniej wierzby płaczącej. Konary utrudniały prace polowe i zawadzały o ciągnik. - To dobry człowiek, sam zaproponował pomoc. Nie chciał za to ani grosza - opowiada właścicielka pola.

Przeczytaj: Były szef NFZ znalazł fuchę w Szpitalu Bielańskim

Kobieta widziała, jak pan Andrzej ścina kolejne gałęzie i pakuje je na naczepę. Gdy po jakimś czasie wyjrzała z domu, zobaczyła, że mężczyzna wisi bez ruchu dwa metry nad ziemią przyciśnięty do drzewa przez gruby konar. Przerażona wezwała pogotowie.

Ratownicy robili, co mogli, ale na pomoc było już za późno. Ciężka gałąź zmiażdżyła mężczyźnie skroń. - To był makabryczny widok - mówią świadkowie zdarzenia. Cała drabina i drzewo były zalane krwią.

Na miejscu przez kilka godzin pracowali śledczy. - Prokurator zarządził sekcję zwłok - mówi nadkom. Ewelina Gromek-Oćwieja z warszawskozachodniej komendy policji. Policjanci obecni na miejscu tragedii wykluczyli udział osób trzecich. Jak mówią, był to po prostu nieszczęśliwy wypadek.

Rodzina, której pomagał pan Andrzej, nie może otrząsnąć się z szoku. - Gdyby nie jego dobre serce, to nadal by żył - mówią załamani.

Polub se.pl na Facebooku

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: