WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Trójmiasto pod wodą! [ZDJĘCIA]

Trójmiasto pod wodą! [ZDJĘCIA]

16.07.2016, godz. 02:00
po nawałnicy w Gdańsku
po nawałnicy w Gdańsku foto:

Noc grozy w Trójmieście. Z czwartku na piątek w ciągu 14 godzin spadło tam aż 160 litrów wody na metr kwadratowy! To więcej niż wynosi dwumiesięczna norma opadów! Woda zalała piwnice i niżej położone budynki. W jednym z nich utonęło dwóch mężczyzn, którzy usiłowali ratować swój dobytek!

Do tragedii doszło w jednej z kamienic przy ul. Grunwaldzkiej w Gdańsku. Jej mieszkańcy opowiadają, że nocą 30-letni mężczyzna usiłował wynieść z piwnicy swój dobytek. Pomagał mu 50-letni kolega. Wczoraj o 13.40 ich ciała znaleźli sąsiedzi.

Po nocnym kataklizmie Trójmiasto długo się nie podniesie. Wczoraj rano nie jeździły tramwaje ani Szybka Kolej Miejska, wiele ulic było nieprzejezdnych, a lokalne władze apelowały do mieszkańców, aby bez potrzeby nie wychodzili z domów. W Gdańsku-Wrzeszczu strażacy wyłowili z ulicy zalanej wodą 80-centymetrowego szczupaka i znaleźli 40 tablic rejestracyjnych. Prądu nie było w kilku dzielnicach miasta.

- Byliśmy przygotowani na opad w granicach 90 litrów. Pogoda sprawiła nam figla i spadło prawie dwa razy tyle - mówi Andrzej Chudziak z Gdańskich Melioracji.

Skutki powodzi będą usuwane przez cały weekend.

Zobacz też: Ministrowie na ratunek Muzeum Techniki

Źródło: Super Express TV
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: