WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Tu spocznie kardynał Macharski [ZDJĘCIA]

Tu spocznie kardynał Macharski [ZDJĘCIA]

04.08.2016, godz. 10:24
ZMARŁ KARDYNAŁ MACHARSKI.
foto: Super Express, EAST NEWS

Trwają uroczystości pogrzebowe zmarłego kardynała Franciszka Macharskiego. W środę wystawiona została trumna z ciałem zmarłego w Bazylice Ojców Franciszkanów. W czwartek zostanie przewieziona konnym karawanem na Wawel. Tymczasem na Twitterze ksiądz Marek Różycki wstawił zdjęcia miejsca, w którym spocznie na wieki kardynał Macharski.

 

Do wystawionej trumny z kardynałem od środy przychodziły tłumy wiernych, chcących się z nim pożegnać. Modlą się, zapalają znicze i wspominają zmarłego. Biskup senior Archidiecezji Krakowskiej Jan Zając, odprawiając wczoraj nieszpory mówił, że kardynał Macharski przez 27 lat z mądrością i miłosierdziem prowadził krakowski Kościół, zwłaszcza w trudnym okresie przemian politycznych.

Jak informuje IAR o godz. 17.00 w Bazylice Franciszkanów zostanie odprawiona msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, a po niej kondukt pogrzebowy ruszy w stronę Wawelu. Przejdzie spod okna papieskiego, ulicami Franciszkańską i Grodzką, do wejścia na Wawel od strony ulicy Bernardyńskiej. Trumna z ciałem kardynała Franciszka Macharskiego będzie wieziona konnym karawanem, a następnie niesiona przez straż pożarną, Bractwo Kurkowe, górali, Rycerzy Kolumba oraz przez kapłanów.

Jutro o 11:00 w Katedrze na Wawelu zostanie odprawiona msza, której będzie przewodniczył metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz. Po niej trumna z ciałem kardynała Macharskiego zostanie złożona do grobu w krypcie arcybiskupów krakowskich, pod konfesją świętego Stanisława.

Ksiądz Marek Różycki na Twittera wstawił zdjęcia miejsca, w którym spocznie kardynał Macharski. Dodał, że "krypta Biskupów krakowskich w Katedrze Wawelskiej jest już przygotowana".

 

 

Dodał jeszcze:

 

 

Zobacz także: Macharski oddał wszystko Kościołowi

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: