WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Turyn. DWÓCH Polaków RANNYCH w czasie paniki

Turyn. DWÓCH Polaków RANNYCH w czasie paniki

04.06.2017, godz. 12:07
Dramat w Turynie
foto:

Wczoraj w strefie kibica w czasie transmisji finału Ligi Mistrzów na Placu Karola w Turynie wybuchła panika! Zgromadzeni usłyszeli wybuch i sądzili, że to zamach terrorystyczny. Okazało się, że był to wystrzał fajerwerków. Wiadomo, że w zdarzeniu ucierpieli Polacy. Informację tę podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

W wyniku paniki, która wybuchła w strefie kibica w Turynie, aż 1400 osób zostało rannych. Do zdarzenia doszło po tym, jak piłkarze Realu Mdryt strzelili trzecią bramkę. Wtedy tłum zebrany na oglądaniu meczu, usłyszał huk. Ludzie wzięli to za zamach terrorystyczny i wpadli w panikę. Jak się okazało były to fajerwerki. W wielkim zamieszaniu poszkodowani zostali też polscy obywatele. Na stronie MSZ pojawił się komunikat: - Co najmniej dwóch Polaków rannych w Turynie. Jeden z nich opuścił już szpital. Konsul Mediolanu udziela pomocy konsularnej drugiemu poszkodowanemu i jest w kontakcie z jego rodziną.

Z relacji śwaidków zdarzenia wynika, że po usłyszanym huku ludzie zaczęli na siebie napierać, tratować się. Strefa kibica wyglądała jak po przejściu huraganu, wszędzie porozbijane butelki, śmieci, krew.

Zobacz: Turyn: Panika podczas finały Ligi Mistrzów. Ponad 600 osób rannych

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: