WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Ukradła moją twarz i uwodziła mężczyzn! Dramat pani Moniki

Ukradła moją twarz i uwodziła mężczyzn! Dramat pani Moniki

10.11.2016, godz. 02:00
Facebook
Facebook foto: SHUTTERSTOCK

Takie rzeczy tylko w sieci! - Skradła moją tożsamość i zabawiała się moim kosztem - Monika Matera (22 l.) z Lubartowa (woj. lubelskie) nie kryje złości. Ewelina T. (26 l.), posługując się jej zdjęciami, założyła konta na portalach randkowych i jako Monika flirtowała z setkami mężczyzn. Sprawa trafiła do sądu.

Monika jest piękną, zgrabną brunetką z czarującym uśmiechem. Taka chciałaby też być Ewelina T., która urodą raczej nie przytłacza. Marzyć można, ale kradzież tożsamości to już przestępstwo. Sprawa wyszła na jaw w kwietniu tego roku, kiedy na profil Moniki Matery na Facebooku trafił internauta Paweł z Radomia. Poznał on dziewczynę, która podawała się za Monikę na portalu randkowym i korespondował z nią jakiś czas. Rozmawiali przez telefon. Zaczął podejrzewać, że osoba ze zdjęć nie jest tą, która z nim flirtuje. Dotarł więc do prawdziwej Moniki.

- Przeżyłam szok - wspomina 22-latka. - Nie spodziewałam się, że ludzie mogą być zdolni do czegoś takiego - dodaje. Z pomocą kolegi z pracy rozszyfrowała, kto się pod nią podszywa. To mieszkająca niedaleko 26-latka. Matera poinformowała o wszystkim policję.

- Chciałam jedynie sprawdzić lojalność Pawła, prowadząc z nim rozmowy jako inna osoba. Nie chciałam zrobić nikomu krzywdy - zapewniała podczas przesłuchania Ewelina T. Wkrótce jednak okazało się, że podszywała się pod Monikę już od jesieni 2014 roku. Przez ten czas zawarła ponad 200 znajomości. Bywały dni, że dostawała od swych admiratorów po kilkaset wiadomości dziennie!

- Nie wiem, co im opowiadała. W jakim świetle mnie przedstawiała - mówi rozżalona Monika Matera.

Przed sądem Ewelina T. przyznała się do winy. Nie chciała jednak pójść na ugodę i zapłacić 2 tys. zł zadośćuczynienia dziewczynie, której skradła twarz. Wkrótce wyrok  w tej sprawie.

Zobacz: Kolejne zwłoki w Radomiu. To ofiara seryjnego mordercy?!

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: