WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Sprawa Ewy Tylman. Zaskakująca decyzja prokuratury!

Sprawa Ewy Tylman. Zaskakująca decyzja prokuratury!

21.11.2016, godz. 16:25
Ewa Tylman, czarno-białe
Ewa Tylman (+26 l.) foto: EAST NEWS

Sprawa Ewy Tylman. Jak ustaliła "Gazeta Wyborcza", poznańska prokuratura, która bada sprawę Ewy Tylman, złożyła wniosek do sądu o utajnienie procesu. - Obawiamy się, że emocje towarzyszące tej sprawie mogą się przenieść na salę rozpraw. Już w toku śledztwa postawa osób postronnych uniemożliwiała np. prowadzenie eksperymentów procesowych - powiedziała rzeczniczka prokuratury. Takie postępowanie śledczych budzi jednak niezrozumienie obrońcy Adama Z. oraz mecenasa, który reprezentuje rodzinę Ewy Tylman.

- Obawiamy się, że emocje towarzyszące tej sprawie mogą się przenieść na salę rozpraw. Już w toku śledztwa postawa osób postronnych uniemożliwiała np. prowadzenie eksperymentów procesowych. Były organizowane konferencje prasowe, dziennikarze prowadzili własne śledztwa, ujawniane było wiele informacji ze śledztwa. To sprawiało, że prokuratura pracowała w utrudnionych warunkach. Naszym zdaniem najważniejsze jest, by proces toczył się w spokoju - powiedziała rzeczniczka poznańskiej prokuratury. Śledczy złożyli do sądu wniosek, aby utajnić cały proces w sprawie Ewy Tylman. Wymiar sprawiedliwości prawdopodobnie zajmie się tym wnioskiem 8 grudnia.

Decyzji prokuratury nie rozumie obrońca Adama Z. - Były różne procesy, w bardzo brutalnych sprawach, i toczyły się jawnie. Nie rozumiem tego wniosku - powiedział mecenas Ireneusz Adamczak. Podobnego zdania jest prawnik Mariusz Paplaczyk, który reprezentuje Ewę Tylman. - Ale przecież sąd może wyłączyć jawność rozprawy w części, jeśli uzna, że jest to konieczne. Wyłączenia jawności całego procesu nie rozumiem - stwierdził mecenas. Przypomnijmy, że proces w sprawie Ewy Tylman rozpocznie się 17 stycznia. W sprawie orzekać będzie pięciooosbowy skład - dwóch sędziów oraz trzech ławników. Adam Z., który usłyszał zarzut zabójstwa z zamiarem ewentualnym, nie przyznaje się do winy.

Ewa Tylman zaginęła w nocy z 22 na 23 listopada w okolicy mostu św. Rocha w Poznaniu. Jej ciało zostało odnalezione 25 lipca w Warcie, w wysokości miejscowości Czerwonak, około 12 kilometrów od Poznania. Pogrzeb 26-latki odbył się w sierpniu w jej rodzinnym Koninie.

Czytaj: Śmierć Ewy Tylman. Kiedy ruszy proces Adama Z.?

Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: