WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Utopił się, ratując psa [ZDJĘCIA]

Utopił się, ratując psa [ZDJĘCIA]

05.08.2016, godz. 04:00
UTOPIŁ SIĘ RATUJĄC PSA
UTOPIŁ SIĘ RATUJĄC PSA foto:

To miały być radosne rodzinne wakacje w Polsce po ciężkiej pracy w Szwecji. Niestety, skończyły się pogrzebem. Marcin C. z żoną szukali ochłody nad brzegiem Wisły w Toruniu (woj. kujawsko-pomorskie). Kiedy pod wodą zniknął ich pies, mężczyzna rzucił się mu na ratunek. Po 12 godzinach jego ciało wyłowili płetwonurkowie.

Marcin C., mieszkaniec Torunia, pracował jako stolarz w Szwecji. Wakacje postanowił spędzić z rodziną w Polsce. Kilka dni temu, gdy słońce mocno świeciło, wybrał się z żoną na spacer. Razem z wielkim psem szukali wytchnienia nad Wisłą. - To był moment. Pies pływał dosłownie kilka metrów od brzegu. Nagle zniknął. Marcin go wołał. Wskoczył za nim do wody. Wyglądało, jakby chciał ratować psa - opisuje jeden ze znajomych mężczyzny.

To wszystko działo się na oczach żony Marcina C. Kobieta wiedziała, że mąż dobrze pływa, w pierwszej chwili się nie niepokoiła. Ale mijały minuty, a nie pojawiał się na powierzchni rzeki. Wezwała pogotowie i straż pożarną. Płetwonurkowie dopiero po 12 godzinach natknęli się na zwłoki mężczyzny na dnie Wisły. Rzeka miała tam ok. 3 metrów głębokości i szybki nurt.

Sprawą utonięcia Marcina C. zajmują się śledczy. - Relacje świadków tego zdarzenia są sprzeczne. Wyjaśniamy okoliczności wypadku - mówi podinsp. Wioletta Dąbrowska z toruńskiej policji.

Zobacz: Bijatyka ekspedientek Żabki z klientkami [WIDEO]

Źródło: RUPTLY/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: