WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska ŚDM. Uwaga na fałszywych wolontariuszy!

ŚDM. Uwaga na fałszywych wolontariuszy!

26.07.2016, godz. 05:00
Uwaga na fałszywycz wolontariuszy
foto:

Prawie 20 tys. wolontariuszy już jest pod Wawelem! Zjechali do Krakowa przed tygodniem i przeszli szkolenie, by jak najlepiej służyć pielgrzymom. Niestety, policjanci już namierzyli przebierańców, którzy podszywali się pod wolontariuszy i zbierali pieniądze do puszek.

Wolontariusze Światowych Dni Młodzieży nie mają przy sobie puszek i nie proszą o wsparcie finansowe. Uważajcie więc na oszustów, którzy postanowili wykorzystać ŚDM i wyłudzić datki od pielgrzymów. - Przypominamy, że nasi wolontariusze nie prowadzą żadnych zbiórek pieniężnych. Ich misją jest pomoc i udzielanie wszelkich informacji pielgrzymom. Każdy wolontariusz na służbie ma koszulkę i identyfikator. Po tym można go rozpoznać - mówi Dorota Abdelmoula, rzeczniczka Światowych Dni Młodzieży.

W Krakowie z każdą godziną przybywa pielgrzymów, a na ich dobroci żerują przestępcy.

- W weekend policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który prowadził zbiórkę pieniędzy na organizację Światowych Dni Młodzieży. Okazało się, że w rzeczywistości został zatrudniony przez firmę zajmującą się rozprowadzaniem materiałów biurowych. W zamian za "ofiarę" darczyńca otrzymywał pamiątkową naklejkę z logo ŚDM - informuje Anna Zbroja z zespołu prasowego KWP w Krakowie. Dodaje, że to właściciel firmy okazał się pomysłodawcą oszustwa.

Prawdziwy wolontariusz ma na sobie niebieską koszulkę i specjalny identyfikator. Każdy z pielgrzymów może go zapytać o drogę, nocleg czy miejsce, w którym można skorzystać z posiłków.

- Wolontariusz nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania, ale wie, kto może ich udzielić i na pewno będzie pomocny - mówi Jakub ( 22 l.) z Krakowa, który włączył się w organizację ŚDM właśnie jako wolontariusz.

Czytaj: Nie chcą Piotra Kupichy na Światowych Dniach Młodzieży. Dlaczego?

Źródło: TVN24/x-news
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: