WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Uwaga! Wycofano witaminy, które nie spełniają wymagań GIF! Sprawdź czy masz je w domu!

Uwaga! Wycofano witaminy, które nie spełniają wymagań GIF! Sprawdź czy masz je w domu!

01.10.2016, godz. 12:00
Witaminy, tabletki, leki
foto: FOTOLIA

Główny Inspektor Farmaceutyczny wycofał ze sprzedaży popularne witaminy. Okazuje się, że ich skład nie spełnia wymagań, pozwalających na dopuszczenie ich do obiegu. Sprawdź czy masz je w domu!

"Przyczyną wycofania produktu leczniczego jest niespełnienie wymagań specyfikacji w zakresie parametru zawartość pirydoksyny chlorowodoru (witamina B6)" - uzasadnił swoją decyzję Główny Inspektor Farmaceutyczny. Chodzi o popularne witaminy w tabletkach - Vitaminum B compositum firmy Teva. Konkretnie wykluczone ze sprzedaży zostały dwie serie leku:

numer serii 55270011, data ważności: 02.2017

numer serii 55270021, data ważności: 02.2017

Vitaminum B compositum Teva zestawem witamin z grupy B. To te witaminy są odpowiedzialne za przemiany w organizmie węglowodanów, tłuszczów i białek.

Zaleca się je osobom mającym problemy z alkoholizmem, przechodzące rekonwalescencję, posiadające zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, lub te u których stwierdzono wyniszczenie organizmu.  Witaminy z grupy B pomagają również w chorobach układu nerwowego, trądziku, czyraczności.

Zobacz: Chłoniaki można pokonać

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: