WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska UZDROWICIELKA i STYGMATYCZKA Myrna Nazzour w Polsce: Spotkaj się z UZDROWICIELKĄ

UZDROWICIELKA i STYGMATYCZKA Myrna Nazzour w Polsce: Spotkaj się z UZDROWICIELKĄ

07.07.2012, godz. 04:00
Spotkaj się z UZDROWICIELKĄ
foto:

Małe miasteczko Mogilno (woj. kujawsko-pomorskie) zamieni się w mistyczną przestrzeń. Pielgrzymi z całego kraju przyjadą, żeby spotkać się z Myrną Nazzour (48 l.), znaną na całym świecie uzdrowicielką i stygmatyczką. Pomagamy naszym Czytelnikom wziąć udział w tym wydarzeniu.

Gdy miała 18 lat i ze swoimi koleżankami modliła się nad ciężko chorą przyjaciółką, nie mogła wiedzieć, że czeka ją takie życie. Że będzie miała objawienia Matki Boskiej, stygmaty, a przed milionami ludzi dawać będzie świadectwo swojej wiary. Że będzie dawać im siłę, wiarę i... zdrowie. Teraz na spotkaniach Myrna osobiście namaszcza olejem i modli się za zdrowie zebranych. Wielu doświadczyło już na takich spotkaniach cudu uzdrowienia. Wszystko dzięki olejowi, który zaczął się sączyć najpierw z rąk Myrny, a potem z małego papierowego obrazka w jej domu. Teraz z tym olejem, który dla wielu jest symbolem wielkości Boga, przyjeżdża do małego Mogilna.

W jej uzdrowicielską moc uwierzyło już wiele osób. Gospodarz konferencji i Dni Benedyktyńskich tłumaczy jednak, że Myrna nie ma nic wspólnego ani z magią, ani z tajemniczymi rytuałami. - Przyjeżdża do nas kobieta, która daje świadectwo wiary katolickiej, ale to nie ona uzdrawia. To Bóg uzdrawia - tłumaczy ks. Andrzej Panasiuk (54 l.).

Na spotkanie można rejestrować się na stronie internetowej: www.charyzmatycy.pl lub pod telefonem: 695-950-993. Główna konferencja odbędzie się w nowo wybudowanej hali widowiskowo-sportowej, która pomieści tysiąc osób, ale jak zapewnia ksiądz Andrzej Panasiuk - nikt nie zostanie wyrzucony.

Spotkanie z Myrną Nazzour będzie miało charakter zamknięty, tylko dla zarejestrowanych gości, ale już na przykład na mszę świętą o 17.15 w kościele św. Jana przy ul. Benedykta XVI nr 1, którą koncelebrować będzie ks. kardynał Józef Glemp (83 l.), przyjść może każdy. Natomiast w niedzielę o 12.30 główną ulicą miasta z rynku do klasztoru przejdzie Droga Krzyżowa, którą poprowadzi właśnie Myrna Nazzour. Nikt nie zostanie też bez dachu nad głową. W miejscowym gimnazjum utworzona zostanie tymczasowa noclegownia.

Jak dojechać do Moglina

Główna konferencja z udziałem mistyczki odbędzie się w sobotę, 14 lipca w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Niezłomnych w Mogilnie. Hala została niedawno oddana do użytku i może pomieścić tysiąc osób. Z kolei w niedzielę o godz. 12.30 główną ulicą miasta z rynku do klasztoru i kościoła św. Jana przy ul. Benedykta XVI nr 1 przejdzie Droga Krzyżowa, którą poprowadzi właśnie Myrna Nazzour

Gdzie zostawić samochód

Jeśli na spotkanie z Myrną Nazzour pielgrzymi przyjadą własnym samochodem, najlepiej, jeśli zostawią go na specjalnym parkingu pod halą widowiskowo-sportową, w której odbędzie się lwia część programu konferencji. Przestronny parking pomieści pół tysiąca aut. Łatwo do niego dojechać. Przed parafią świętego Jana Apostoła jest parking zaledwie na kilkadziesiąt samochodów, ale i tam można spokojnie zostawić auto.

Tu spotkasz mistyczkę

Sobota - 14 lipca 2012

hala widowiskowo-sportowa, ul. Grobla 1a, Mogilno

8.00 - początek pracy sekretariatu, wejście główne do hali - od strony ul. Niezłomnych

Część programu zarezerwowana dla osób zarejestrowanych
10.00 - śpiewy zawiązujące wspólnotę
11.00 - powitania i informacje bieżące
11.15 - konferencja o. Zygmunta Kwiatkowskiego SJ
12.00 - Anioł Pański, śpiewy
12.15 - konferencja ks. Andrzeja Panasiuka
12.45 - obiad
13.15 - świadectwo Myrny Nazzour - modlitwa o uzdrowienie z namaszczeniem

Część programu otwarta dla wszystkich
(wstęp wolny aż do wypełnienia miejsc siedzących)
16.30 - śpiewy
17.00 - modlitwa poświęcenia hali widowiskowo-sportowej
17.15 - msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem kardynała Józefa Glempa
19.00 - film: "Kolumbia - świadectwo dla świata" z prelekcją Dominika Tarczyńskiego

Niedziela - 15 lipca 2012

hala widowiskowo-sportowa, ul. Grobla 1a, Mogilno

Część programu zarezerwowana dla osób zarejestrowanych
7.30 - śpiewy zawiązujące wspólnotę
8.00 - powitania i informacje bieżące
8.05 - konferencja ks. Krzysztofa Guzowskiego
8.35 - świadectwo Myrny Nazzour - modlitwa o uzdrowienie z namaszczeniem

Część programu otwarta dla wszystkich
12.00 - msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem biskupa Wojciecha Polaka
12.30 - Droga Krzyżowa - z rozważaniami Myrny Nazzour (ulicami miasta)
15.00 - koronka do Miłosierdzia Bożego (pod klasztorem)
15.15 - obiad dla zarejestrowanych uczestników konferencji
16.00 - czuwanie modlitewne w kościele klasztornym

Wielcy stygmatycy i uzdrowiciele Kościoła katolickiego

Ojciec Pio (†81 l.)
Włoski kapucyn urodzony 25 maja 1887 roku w Pietrelicinie jest jednym z najsłynniejszym stygmatyków. Rany na rękach Ojca Pio pojawiły się 20 września 1918 roku. Miliony wiernych na całym świecie uznało to za znak od Boga. Ojciec Pio dokonał wielu uzdrowień, m.in. przywrócił wzrok małej dziewczynce i uleczył chorego na nowotwór mózgu.

Siostra Faustyna (†33 l.)
Maria Faustyna Kowalska to stygmatyczka i wizjonerka, która urodziła się 25 sierpnia 1905 roku w Głogowcu. Otrzymała dar bilokacji, czyli przebywania w dwóch miejscach jednocześnie. Siostrę Faustynę uznano za świętą dzięki cudom, jakich dokonała. Dzięki niej wrócił do zdrowia m.in. polski ksiądz chory na serce.

Święty Franciszek z Asyżu (†45 l.)
Urodzony w 1181 lub 1182 roku w Asyżu święty Franciszek jest znanym stygmatykiem. Ten włoski duchowny i założyciel zakonu franciszkanów uzdrawiał, podróżując od miasta do miasta. Święty Franciszek ma na swoim koncie wiele cudów, które przyczyniły się do wyniesienia go na ołtarze. Uzdrawiał głównie trędowatych.

None

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: