WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska W Łodzi stanęła ławka za 45 tys. zł!

W Łodzi stanęła ławka za 45 tys. zł!

15.09.2016, godz. 02:00
Łódź
Łódź foto: SHUTTERSTOCK

Podest o wymiarach 5 na 2 metry, drewniana ławka, kilka wykonanych z desek donic, dwa drzewka i trochę mniejszych roślin. W centrum Łodzi ustawiono tzw. parklet. To strefa odpoczynku dla pieszych wybudowana na miejscu parkingowym przeznaczonym dla jednego samochodu. Kosztował - bagatela - 45 tys. zł! Tyle co nowe, średniej wielkości, auto.

Parklet to pomysł fundacji Fenomen z Łodzi, która działa na rzecz rozwoju przestrzeni miejskich.

- Instalacja jest ogólnodostępna i została zaprojektowana tak, aby ułatwiać nawiązywanie relacji społecznych - zachwala Bartłomiej Olczak z fundacji.

Pomysł sfinansowało miasto Łódź. Na wybudowanie parkletu wydano aż 45 tys. zł. Na co poszło aż tyle pieniędzy? Jak podaje fundacja Fenomen, deski kosztowały 16 tys. zł, kolejne 8 tys. zapłacono za rośliny, do tego dochodzą jeszcze opłaty za transport parkletu i jego przechowywanie zimą.

- Chcieliśmy wykorzystać jak najlepsze materiały - tłumaczy horrendalnie wysokie koszty Olczak.

Miejscy urzędnicy bagatelizują wydatek i tłumaczą go. kosztami administracyjnymi. - Sam parklet wraz z roślinnością kosztował 24 tys. zł. Reszta to koszty dokumentacji, podatki i opłaty za zajęcie pasa drogowego - mówi Marcin Masłowski, rzecznik prasowy prezydenta Łodzi.

Zobacz: Okrutny bandyta! Pobił kalekę, bo ten BRONIŁ psa [WIDEO]

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: