WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Suchowola: W moim domu chodzą szklanki!

Suchowola: W moim domu chodzą szklanki!

03.11.2010, godz. 18:15
W moim domu chodzą szklanki
foto: Brak agencji
Każda chwila spędzona w mieszkaniu państwa Bieciuków z Suchowoli (woj. podlaskie) to prawdziwy koszmar. Jednostajny huk, który bezustannie dobiega zza okien ich domu, rozsadza uszy. Bieciukowie nie mogą spokojnie spać, rozmawiać, oglądać telewizji, a nawet napić się herbaty, bo szklanki zostawione na stole... same chodzą.

 Brak obwodnic, które omijałyby polskie wsie i miasteczka, daje się we znaki nie tylko kierowcom. Cierpią także ci, którzy muszą żyć przy ruchliwych jezdniach - tak jak Wiesława (37 l.) i Waldemar (40 l.) Bieciukowie z Suchowoli.

Przeczytaj koniecznie: Jan Goworko z Białegostoku: Nie śpi, bo pilnuje ściany - okrada go kościotrup

Rodzina mieszka w drewnianym domu tuż przy szosie krajowej numer 8. To droga do przejścia granicznego z Litwą, więc całą dobę pod oknami ich domu przejeżdżają tysiące tirów, a w sezonie letnim także autokaryturystyczne. - To koszmar! Nie można się przyzwyczaić do tego huku i drgań - załamują ręce małżonkowie.

- Gdy wieczorem oglądamy telewizję, siedzę z pilotem w ręku i co chwilę robię głośniej, a za chwilę ściszam, by nie obudzić dziecka i teściowej - tłumaczy pan Waldemar. - Z tego powodu kilka razy w roku zmieniam baterie w pilocie - dodaje. Co gorsza, syn małżeństwa, Kamil (6 l.), aby odrobić lekcje, musi zakładać słuchawki. - Inaczej nie mogę się skupić - skarży się uczeń zerówki.

Patrz też: Łódzkie. Zginęli, bo uderzyli autem w dom

Jego babcia, Stanisława Olszewska (60 l.), najbardziej cierpi w nocy. - Bez środków nasennych nie potrafię zasnąć - żali się starsza pani. - Znalazłem tylko jeden plus mieszkania przy takiej szosie. Kiedy żona ma do mnie o coś pretensję, ja tego po prostu nie słyszę - próbuje żartować pan Waldemar.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: