WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska WARSZAWA: Policja odzyskała OBRAZY MALCZEWSKIEGO i WITKIEWICZA. Obrazy warte 500 TYS. zł - ZDJĘCIA

WARSZAWA: Policja odzyskała OBRAZY MALCZEWSKIEGO i WITKIEWICZA. Obrazy warte 500 TYS. zł - ZDJĘCIA

01.04.2012, godz. 12:52
WARSZAWA: Policja złapała złodziei OBRAZÓW MALCZEWSKIEGO i WITKIEWICZA. Obrazy warte 500 TYS. ZŁ
foto: policja

Policjanci z Warszawy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o paserstwo obrazów wartych prawie 500 tysięcy złotych. Udało się odzyskać dwa obrazy, skradzione w 2008 roku z jednej z galerii w Warszawie. Chodzi o obraz Jacka Malczewskiego "Portret mężczyzny na tle pejzażu" z 1920 r. i obraz Stanisława Ignacego Witkiewicza "Portret kobiety" z 1931 r. Mariusz K. (26 l.), Jacek L. (47 l.) i Rafał Z. (26 l.) na trzy miesiące trafili do aresztu. Za paserstwo grozi im 10 lat więzienia.

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 3 paserów. Odzyskali obraz Jacka Malczewskiego "Portret mężczyzny na tle pejzażu" oraz obraz Stanisława Ignacego Witkiewicza "Portret kobiety".

Mariusz K., Jacek L. i Rafał Z. wpadli przypadkiem. Mundurowi zatrzymali ich auto do kontroli.  W trakcie przeszukania samochodu w bagażniku policjanci znaleźli zwinięte i zabezpieczone w kartonie półtna skradzione w 2008 roku z jednej z galerii w Warszawie. Biegły potwierdził, że obrazy są oryginalne.

Mężczyznom został przedstawiony zarzut paserstwa narodowych dóbr kultury znacznej wartości. Grozi im kara do 10 lat więzienia. Decyzją sądu mężczyźni zostali aresztowani na 3 miesiące.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: