WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska Warszawa. Pożar kościoła na Targówku. Wieża zawaliła się do wnętrza świątyni YouTube!

Warszawa. Pożar kościoła na Targówku. Wieża zawaliła się do wnętrza świątyni YouTube!

05.08.2011, godz. 13:28
Pożar kościoła pod wezwaniem Chrystusa Króla na Targówku w Warszawie
Doszczętnie spalona wieża i uszkodzona duża część dachu. To efekty pożaru jaki wybuchł w kościele pod wezwaniem Chrystusa Króla przy ul. Tykocińskiej na warszawskim Targówku. Wieża świątyni spaliła się doszczętnie i zapadła do środka, a ogień strawił również 1/3 dachu budynku. Strażacy walczyli z ogniem przeszło dwie godziny. Przed wybuchem płomieni w Kościele przebywało siedem osób. Nikt nie został ranny, ale zniszczenia są duże. foto: Super Express

Warszawscy strażacy przez dwie godziny walczyli z pożarem kościoła pod wezwaniem Chrystusa Króla na Targówku. palił się dach i wieża świątyni. Ekipom gaśniczym nie udało się uratować wieży, która trawiona przez ogień zapadła do środka. Zniszczenia są bardzo duże.

Kościół pod wezwaniem Chrystusa Króla na Targówku stojący przy ul. Tykocińskiej, zaczął płonąć po godzinie 10:30. Płomienie bardzo szybko ogarnęły kościelną wieżę, która doszczętnie spłonęła i zawaliła się do wnętrza.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Nie ma informacji o poszkodowanych osobach. Kilka zastępów straży pożarnej opanowało żywioł. Jednostki gaśnicze miały bardzo duży problem z dostaniem się w okolice budynku. brama wjazdowa była zbyt wąska. Trwa dogaszenie zgliszczy i sprawdzanie konstrukcji dachu.

Trwał remont świątyni

Nie wyklucza się, że przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez robotników, którzy remontowali elementy pokrycia blaszanego dachu.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej wiadomości
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: