WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska Warszawa: wybuch gazu i pożar w centrum! [NOWE FAKTY]

Warszawa: wybuch gazu i pożar w centrum! [NOWE FAKTY]

12.08.2016, godz. 11:23
Straż pożarna interweniowała ponad 2,5 tysiąca razy
foto: FOTO SE

65 osób zostało ewakuowanych a jedna została ranna po tym, gdy w jednym z wieżowców w centrum Warszawy doszło do wybuchu gazu. Obecnie na miejscu pracuje straż pożarna, która dogasza pożar. Na razie nie wiadomo, czy mieszkańcy będą mogli wrócić do swoich mieszkań - podaje TVN Warszawa.

Do wybuchu doszło około godziny 4 nad ranem, w wieżowcu przy ulicy Śliskiej (nieopodal Pałacu Kultury i Nauki). Jak wynika z wstępnych ustaleń strażaków, eksplozję spowodował wybuch gazu. Wiadomo, że 65 osób zostało ewakuowanych, zaś jedna została poważnie ranna. Obecnie na miejscu pracuje 9 zastępów straży pożarnej. Z relacji świadków wynika, że eksplozja miała bardzo wielką siłę, zniszczone zostały sąsiednie elewacje budynków. Na razie nie wiadomo, czy mieszkańcy będą mogli powrócić do swoich domów - ma to ocenić inspektor budowlany.

Godz. 11.20

Jak powiedziała Magdalena Łań z warszawskigo ratusza, konstrukcja budynku nie została uszkodzona na tyle, żeby mieszkańcy nie mogli wrócić do swoich domów. Wiadomo, że rannny został trzydziestokilkuletni mężczyzna - z poparzeniami trafił on do szpitala.

- Biorąc pod uwagę siłę eksplozji i skutki bo tam zostały uszkodzone również instalacje wodociągowe i elektryczne, a zarazem zniszczenie szklanej elewacji budynku biurowego Rondo 1 na przeciwko tego budynku mieszkalnego, to może świadczyć, że był to wybuch gazu - powiedział Paweł Frątczak ze straży pożarnej.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: