WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa 72. Rocznica Powstania Warszawskiego. KONCERT „NOWE POKOLENIE 16/44”

72. Rocznica Powstania Warszawskiego. KONCERT „NOWE POKOLENIE 16/44”

29.07.2016, godz. 00:00
72. Rocznica Powstania Warszawskiego. KONCERT „NOWE POKOLENIE 16/44”
W koncercie na pl. Krasińskich wystąpią artyści znani publiczności m.in. z płyty „Nowe pokolenie 14/44" foto: Materiały prasowe

31 sierpnia m.st. Warszawa zaprasza na pl. Krasińskich na wyjątkowy koncert poświęcony 72. rocznicy Powstania Warszawskiego, w którym poprzez muzyczną interpretację wierszy młodych twórców opowiedziana zostanie historia o codziennym życiu mieszkańców walczącej stolicy.

Do wzruszającego dialogu pokoleń 16/44 przyłączą się między innymi: Alchemik Orchestra Grzecha Piotrowskiego i Matheo Schmidt, Sebastian Karpiel-Bułecka, Kari, Natalia Szroeder oraz czołówka polskiej sceny rap – Lukasyno, Borixon, Sobota, Kasta i Kękę. Koncert „Nowe pokolenie 16/44" powstał we współpracy z Mateuszem Schmidtem oraz Grzechem Piotrowskim, którzy dwa lata temu z okazji obchodów siedemdziesiątej rocznicy Powstania Warszawskiego wydali płytę z udziałem polskich twórców muzyki hip-hop. W tegorocznym koncercie wystąpią artyści znani publiczności m.in. z płyty „Nowe pokolenie 14/44". Udało im się z niezwykłym wyczuciem rzeczywistości tamtych dramatycznych dni zinterpretować oryginalne wiersze autorstwa młodych twórców czasu Powstania Warszawskiego. Artyści, którzy wystąpią w koncercie, uwierzyli, że słowem i muzyką można połączyć pozornie odległe od siebie czasy i w godny sposób uczcić pamięć poległych, składając im hołd poprzez artystyczny przekaz. Koncert przygotowany przez Stołeczną Estradę odbędzie się w niedzielę, 31 lipca, na pl. Krasińskich, o godz. 21. Wstęp wolny.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: