WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Ciekawostki USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa se.pl wiadomości polska warszawa WARSZAWA: 93-latek wystartował w biegu

WARSZAWA: 93-latek wystartował w biegu

30.07.2012, godz. 01:00
93-latek wystartował w biegu
foto:

To był wyjątkowy Bieg Powstania Warszawskiego. Choćby dlatego, że uczestniczył w nim kapelan tego krwawego stołecznego zrywu - ks. prof. Janusz Tarnowski (93 l.). Trasę 5 km pokonał na wózku, który prowadził jego asystent.

W tegorocznym 22. już Biegu Powstania Warszawskiego wystartowało w sumie ponad 4500 uczestników. Po odśpiewaniu "Roty" ruszyli z Konwiktorskiej przez Bonifraterską, Krakowskie Przedmieście, Karową, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki do mety przy stadionie Polonii. Najstarszym zawodnikiem, który wyruszył z numerem startowym "100", był ks. prof. Janusz Tarnowski, kapelan Powstania i autor ponad 400 publikacji naukowych i popularnonaukowych. Wystartował na krótszej, 5-kilometrowej trasie, na wózku inwalidzkim, który prowadził jego asystent. W biegu wystartował po raz pierwszy.

- Czuję się odmłodzony - powiedział po biegu. - Byłem mile zaskoczony bardzo dużą liczbą osób, które wystartowały - nie krył radości. Miejsce 10. na 12 osób jadących na wózkach nie miało znaczenia. Jak mówił ksiądz Tarnowski, chodziło o symbol.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: