WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa Aktywiści: w inwestycjach miejskich panuje chaos

Aktywiści: w inwestycjach miejskich panuje chaos

30.11.2016, godz. 16:32
Warszawa, Warszawa Centrum, panorama
foto: Materiały prasowe

„Obawiamy się, że dynamiczny rozwój miasta zostanie zahamowany przez chaos i dezorganizację pracy urzędu miasta i jego jednostek" - takie oświadczenie rozesłało Warszawskie Forum Samorządowe.

WFS wydało oświadczenie w sprawie planowanych warszawskich inwestycji, w którym pozytywnie ocenia rozwój Warszawy w ciągu ostatnich 10 lat. „Udało się zakończyć pierwszą linię metra, wybudować centralny odcinek drugiej linii, oddać oczyszczalnię Czajka, centrum Nauki Kopernik, most Północny i ukończyć wiele mniejszych, ale ważnych dla mieszkańców Warszawy, inwestycji" - czytamy w oświadczeniu.

Aktywiści zauważają jednak, że od kilku miesięcy w warszawskich inwestycjach mamy do czynienia z chaosem. „Według Warszawskiego Forum Samorządowego po odwołaniu wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza, który przez 10 lat zarządzał rozwojem miasta i forsował dobre dla miasta rozwiązania takie jak zmiana przebiegu Obwodnicy Śródmiejskiej, budowa parkingów podziemnych, czy carsharing samochodów elektrycznych, władze Warszawy popełniły wiele błędów, które mogą się odbić na przyszłości" - napisali.

Tłumaczą, że ryzykownym pomysłem jest przesunięcie większości środków inwestycyjnych na budowę drugiej linii metra, znikł temat parkingów podziemnych w Śródmieściu. Nic nie słychać również o carsharingu aut elektrycznych, a losy przeniesienia Obwodnicy Śródmiejskiej z Towarowej/Okopowej na al. Prymasa Tysiąclecia są nieznane.

„Nie chcemy komentować chaosu przy wprowadzaniu nowej organizacji ruchu na Woli. Ale skala błędów oraz chaos każe zapytać o profesjonalny nadzór nad inwestycjami" - napisali aktywiści i zaapelowali do Hanny Gronkiewicz-Waltz, by objęła specjalnym nadzorem warszawskie inwestycje. „Chaos w ich realizacji i planowaniu, tak jak jest to obecnie, może sprawiać wrażenie, że Pani Prezydent przestała panować nad poczynaniami obecnej ekipy w ratuszu. Byłoby to z wielką szkodą dla Warszawy i dorobku ostatnich dziesięciu lat" - argumentują.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: