WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
SUPER EXPRESS.pl wiadomości polska warszawa „Atrakcyjny pozna panią”

„Atrakcyjny pozna panią”

10.09.2016, godz. 13:45
Teatr
foto: EAST NEWS

Przedstawienie teatralne "Atrakcyjny pozna panią" w reżyserii Marka Rębacza odbędzie się 25 września o godz.19. Spektakl w gwiazdorskiej obsadzie stał się hitem teatru komediowego, stając się pierwowzorem filmu pod tym samym tytułem.

Jeszcze niedawno bez specjalnego skrępowania używano określeń "stara panna" czy "stary kawaler". Dziś, w dobie poprawności, te same osoby nazywamy singlami. Stary kawaler był pośmiewiskiem, a stara panna obiektem żartów. Do singli zaś przylgnęło bezpieczne określenie "samotnych z wyboru".

"Atrakcyjny pozna panią" jest prawdziwą, polską, historią o Stasiu - starym, wiejskim kawalerze, który w poszukiwaniu żony dopuszcza się oszustwa. Daje prasowy anons i kłamie w nim ile wlezie. Podaje się za przystojnego i majętnego biznesmena, mieszkającego w wiejskiej posiadłości, choć w rzeczywistości mieszka w rozpadającej się chałupie, a sama uroda Stasia pozostawia wiele do życzenia. Marzy o żonie pięknej i młodej, takiej, jakie widuje w kolorowych pismach. W sposób kategoryczny odrzuca zaloty sąsiadek, które dowiedziawszy o jego poszukiwaniach, spieszą zaoferować swoje wdzięki i talenty.

W miłosnych rozterkach, dzielnie wspiera Stasia jego wierny druh – Rysio, wieloletni przyjaciel i kompan "do szklanki" . Stasio zaś wspiera dobrym słowem i doświadczeniem Wojtka - młodego sołtysa, nieszczęśliwie zakochanego w jakiejś tam Mariolce. Mija kilka dni i anons przynosi zaskakujący skutek: do wsi przyjeżdża piękna, młoda, dziewczyna, wyglądająca jak prawdziwa dama. I dopiero wtedy zaczynają się prawdziwe kłopoty i prawdziwe kłamstwa.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: