WIADOMOŚCI Polityka Polska Warszawa Świat Opinie Dzieje się USA NowaTV
Se.pl wiadomości polska warszawa Barokowe opery w Łazienkach

Barokowe opery w Łazienkach

13.08.2016, godz. 10:32
Łazienki
foto: Super Express

II Festiwal Oper Barokowych Dramma per Musica zacznie się 2 września w Łazienkach Królewskich.

Zainauguruje go spektakl „Sognando la morte", specjalnie przygotowany na ten festiwal projekt z pogranicza tańca i opery w wykonaniu Anny Radziejewskiej, znakomitej śpiewaczki operowej oraz Jacka Tyskiego, tancerza i choreografa związanego z Polskim Baletem Narodowym.

W kolejny weekend również w Teatrze Królewskim odbędzie się pierwsze na świecie po blisko 300 latach wykonanie opery Leonardo Vinciego „Semiramide riconosciuta". To zapomniane dzieło neapolitańskiego kompozytora doczeka się współczesnej inscenizacji pod kierownictwem muzycznym Marco Vitale i w reżyserii Eweliny Pietrowiak. Spektakl zagrany zostanie czterokrotnie – 9, 10, 12 i 13 września. Na zakończenie festiwalu powróci zeszłoroczny haendlowski „Orlando" w nieco zmienionej obsadzie (17, 18 września). W spektaklach zagra festiwalowa orkiestra Royal Baroque Ensemble.

Poza operami organizatorzy proponują koncerty barokowej muzyki wokalnej. Trzy z nich odbędą się w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich: „Lamenti amorosi" – Aleksandry Zamojskiej z repertuarem skupiającym się na wczesnobarokowych brzmieniach, „Amor è qual vento" – Dagmary Barny, która rok temu podbiła serca melomanów jako Dorinda w „Orlandzie" oraz „Il giardino degli affetti" – koncert kameralny w wykonaniu wyjątkowych solistek i zespołu Gradus ad Parnassum.

Szczególnym wydarzeniem będzie koncert 8 września w kościele Seminaryjnym podczas, którego zostanie wykonane oratorium Antoniego Caldary „Maddalena ai piedi di Cristo". Tego wieczoru zagra orkiestra Warszawskiej Opery Kameralnej MACV pod dyrekcją Lilianny Stawarz.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: